İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Meclis'te soygun!

Meclis'te soygun!
Meclis'te soygun!

Bir bankanın TBMM içinde bulunan şubesini sahte evraklarla kredi çekerek dolandıran aralarında biri eski olmak üzere 2 banka çalışanında olduğu bir şebeke çökertildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalarda bazı kişilerin 'sahte evrak tanzim etmek suretiyle banka dolandırıcılığı' yaptıkları belirlendi. 

Yapılan çalışmalarda şebekenin sahte evrak düzenledikleri ve bu belgelerle bankadan kredi talebinde bulunarak çok sayıda usulsüz kredi çektiği tespit edildi. 

Şebekenin ayrıca değeri düşük hurda ve hasarlı araçları yeniymiş gibi göstererek bankadan yüksek meblağlı kredi çektiği belirlenirken bu yöntemlerle 600 bin TL kadar bir bankanın TBMM Şubesi'ni dolandırdıkları belirlendi.

Yapılan çalışmaların ardından düzenlenen operasyonda şebekenin ele başı Seyit Ali Y., usulsüzlük yaptığı iddiasıyla bankadan atılan Barış Y., banka çalışanı Yılmaz T., muhasebeci Tayfun Z, İ.P., H.U., G.Y., S.B., H.D., C.İ., İ.K., M.B.,M.U., M.P. isimli 14 zanlı gözaltına alındı. 

Zanlılarla birlikte çeşitli firmalar adına düzenlenmiş ayrıntılı bilanço, gelir tablosu, özet gelir tablosu belgeleri, çeşitli evraklar ele geçirildi. Zanlılar polis sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.