İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Metrobüsün üstünde yolculuk yapan şahıs: 'Takipçilerim istedi ben de yaptım'

Metrobüsün üstünde yolculuk yapan şahıs: 'Takipçilerim istedi ben de yaptım'
Metrobüsün üstünde yolculuk yapan şahıs: 'Takipçilerim istedi ben de yaptım'

İstanbul’da metrobüs üzerinde 5 durak boyunca yolculuk yaparak kendi hayatını ve metrobüs sürüş güvenliğini tehlikeye atıp o anları da sosyal medyada paylaşan Yunus Emre Özer, kısa sürede yakalanarak hakkında cezai işlem uygulandı. Yaşadığı o anları anlatan Özer, “Bunu kesinlikle kimsenin yapmasını tavsiye etmiyorum. Bu vukuat illegal bir şey. Takipçilerim istedi ben de yaptım” dedi.

İstanbul'da yaptığı tehlikeli hareketleri kayda alarak o anları ‘Sinyor_Taklacı' adıyla sosyal medyada paylaşan bir genç, arkadaşının yardımıyla akıl almaz bir yolculuğa imza atmış ve Merter'de metrobüs üzerine binerek 5 durak boyunca tehlikeli bir şekilde yolculuk yapmıştı.

Görüntülerin yayılmasının ardından harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri yaptığı tehlikeli yolculukla hem kendi hayatını hem de metrobüs sürüş güvenliğini tehlikeye sokan şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde ismi belirlenen Yunus Emre Özer isimli şahıs ekipler tarafından kısa sürede yakalanarak polis merkezine götürüldü. Emniyette işlemleri yapılan Özer'e 998 TL idari para cezası uygulandı.

“Takipçilerim istedi ben de kırmadım yaptım”

Emniyet çıkışında yaptığı tehlikeli yolculuğu anlatan Yunus Emre Özer, “Arkadaşım bana metrobüsün yaklaştığını söyledi, ben de durduğu zaman atladım. O da metrobüse bindi. Ben yukardayım, Enes içerde şoföre ve yolculara bakıyor ve bana içeriden bilgi veriyor. Rüzgar aşırı derecede fazla olduğu için arkadaşımın aşağıda benden haberi yoktu. Neyse ki bir sıkıntı olmadı, Merter'de bindik, Edirnekapı'da indik. Adrenali doruklarda yaşadım, heyecanı, aksiyonu gerçekten mükemmeldi. Bunu kesinlikle kimsenin yapmasını tavsiye etmiyorum. Bu vukuat illegal bir şey. Ben işim gereği ekstrem sporlara ilgim olduğu için, insanlar beni 'Sinyor Taklacı' olarak bildikleri için, takipçilerim istedi ben de kırmadım yaptım. Gerçekten çok heyecanlıydı” diye konuştu.

Doğan Can Cesur

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.