İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Mobil zabıta Türkiye finalinde

Mobil zabıta Türkiye finalinde
Mobil zabıta Türkiye finalinde

Aydın Belediyesi, 11’incisi düzenlenen eTürkiye (eTR) ödüllerinde 56 kuruluş arasında yapılan seçmelerde Mobil Zabıta uygulamaları ile ikinci defa finale kaldı.

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği e-Devlet uygulamalarında en prestijli uygulamaların yarıştığı, geçtiğimiz yıl Orta Ölçekli Belediye Kategorisi'nde yine finale kalıp ikinci olduğu yarışmada bu yılda vatandaşa yönelik hizmetleriyle Aydın Belediyesi ilk beş belediye arasında yerini alarak ikinci kez final seçmelerine katılmayı başardı.


MOBİL ZABITA UYGULAMALARI NEDİR?
Mobil zabıta uygulamaları ile zabıtaların işyerleri ve vatandaş ile olan etkileşimini artırmak ve daha hızlı hizmet sunabilmek amacı ile geliştirilmiş mobil uygulamalardır. Yeni nesil teknoloji ile geliştirilmiş, iOS/Android işletim sistemi altyapısını destekleyen araçlarla zabıtaların Aydın ili sınırları içerisinde yürüttükleri çalışmaları anında çevrimiçi olarak gerçekleştirebilmelerini sağlayan, hizmeti vatandaşın ayağına götüren ve operasyonel süreçleri en optimum noktaya çekerek verimi artıran bir anlayışın ürünü olarak oluşturulmuş mobil ofis çözümleridir. PDA ve tabletlere yönelik geliştirilen versiyonları ile saha da mobil tahsilat, Kabahatler Kanunu‘nun işletilmesi, ruhsat denetleme, beyan verilmesi gibi işlemleri kısa bir sürede gerçekleştirmeye izin veren çözümler bütünüdür.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.