İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Müjdat Gezen'den Bursa'ya sanat okulu

Müjdat Gezen'den Bursa'ya sanat okulu
Müjdat Gezen'den Bursa'ya sanat okulu

Ünlü sanatçı Müjdat Gezen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret ederek çalışmalarından dolayı övgüler yağdırdı.

Gezen, Bursa'ya yeni bir sanat okulu açmak için yer arayışında olduğunu söyledi.

Kendi adını taşıyan sanat okuluyla yüzlerce gence sinema ve tiyatro eğitimi veren usta sanatçı Müjdat Gezen, sanata ve sanatçıya verdiği değerle tüm Türkiye'de örnek alınan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e nezaket ziyaretinde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bursa'da da bir sanat okulu açmak üzere yer arayışına giren ve bu sebeple şehre gelen Müjdat Gezen, sanat camiası içinde adını sıkça duyduğu Başkan Bozbey ile tanışmak istediğini söyledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'de ünlü sanatçı Müjdat Gezen'in Türk tiyatrosu ve sineması için önemli bir isim olduğunu belirterek, "Müjdat Gezen oynadığı filmler ve tiyatro oyunlarıyla kalmayıp, sanat yaşamı boyunca kazandığı tüm birikimini gençlere yatırmış örnek bir sanatçıdır.


Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve yine kendi adını taşıyan tiyatroyla, Türkiye'deki gösteri sanatlarının gelişimine ve yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlamaktadır. 50 yıllık sanat hayatına pek çok ilkleri sığdıran usta sanatçıyla tanışmaktan büyük mutluluk ve onur duydum. Kendisinin Bursa'da bir sanat okulu açacak olması da bu kent adına bu kentin kültür-sanat geleceği adına çok önemli bir kazanımdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.