İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Murat Çiftçi: '2019 yılında hedefimiz 1000'den fazla kişiyi hayalindeki arabayla buluşturmak'

Murat Çiftçi: '2019 yılında hedefimiz 1000'den fazla kişiyi hayalindeki arabayla buluşturmak'
Murat Çiftçi: '2019 yılında hedefimiz 1000'den fazla kişiyi hayalindeki arabayla buluşturmak'

Birarabam Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, kendi yöntemleri ile araç kiralar gibi yeni bir araç sahibi olunabileceğini belirterek, "2019 yılında hedefimiz 1000’den fazla kişiyi hayalindeki arabayla buluşturmak" dedi.

Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan otomotiv sektörü, 2019 yılının ilk günü Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ÖTV ve KDV indirimlerinin 3 ay daha uzatıldığını açıklamasıyla rahat nefes aldı. 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 35 daralan otomotiv sektöründe 9 yılda yüzde 260 büyüyen kiralama araç parkı 2017 yılında 365 bin adet iken, 2018 yılında yaklaşık 340 bin seviyelerine kadar gerilediği kaydediliyor. 

Faizsiz finansal çözüm modeli ile sektöre yeni bir soluk getiren Birarabam Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, "Bizim yöntemlerimiz ile araç kiralar gibi yeni bir araç sahibi olabilirsiniz. Bizde araba almak isteyenlerin hayallerine faizsiz bir yöntemle ulaşmasını sağlıyoruz. Araç satış rakamlarımız her geçen ay artıyor. Güncel teslim edilen araç sayımız bin 482, araç projesi kayıt sayımız ise 7 bin 563" dedi.
Son aylarda gerçekleşen döviz kurundaki artış oranları araç satış oranlarında düşüş yaşanmasına neden olduğunu kaydeden Çiftçi, "Birevim, alt markası olan Birarabam ile faiz ya da vade farkı ödemek zorunda kalmadan araba sahibi olmanızı sağlıyor. 66 aya kadar taksit imkanı sunuyoruz. Böylelikle hiç peşinat vermeden araba sahibi olabildiğiniz gibi küçük taksitlerle de alabiliyorsunuz. Bunların yanında dileyen müşterilerimiz sıfır km. ya da ikinci el araba alabiliyor. 2019 yılında hedefimiz 1000'den fazla kişiyi hayalindeki arabayla buluşturmak” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.