İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Muş'ta terör operasyonu

Muş'ta terör operasyonu
Muş'ta terör operasyonu

Muş İl Emniyet Müdürlüğü, terör örgütüne yönelik operasyonlarda bol miktarda giyim ve gıda malzemesi ele geçirirken, çalışmalar kapsamında silahlı terör örgütüne yardım, yataklık ve finansman sağlamak suçuyla gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı.

Muş Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğünün şehir merkezi, Bulanık ve Malazgirt ilçelerinde terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonlarda bol miktarda gıda ve giyim malzemesi ele geçirdiğini açıkladı. Operasyonlarda ayrıca silahlı terör örgütüne yardım, yataklık ve finansman sağlamak suçuyla gözaltına aldığı 1 kişinin ise tutuklandığını bildirildi. Yapılan açıklamada, “Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 21.10.2015 günü il genelinde yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; il merkezinde; bir araç içerisinde, terör örgütü mensuplarınca kullanılan bol miktarda giyim eşyası ve gıda malzemesi ele geçirilmiş, gözaltına alınan araç sürücüsü çıkarıldığı adli mercilerce Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütüne Yardım Yataklık ve Finansman sağlamak suçlarından tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir." 

Malazgirt ilçesinde, terör örgütüne üye olmak suçundan aranan 1 şahsın yakalandığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildiği belirtilen açıklamada şu bilgi verildi: "Bulanık ilçesinde ise; Bulanık Cumhuriyet Savcılığınca terör örgütü kapsamında yürütülen soruşturmada firari 1 şahıs gözaltına alınmıştır. Başka bir şahıs üzerinde ise 1 ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş ve yapılan adli işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır."