İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Mynet'in kriptosu Emre Kurttepeli

Mynet'in kriptosu Emre Kurttepeli
Mynet'in kriptosu Emre Kurttepeli

15 Temmuz darbe gecesi yazışan Ertuğrul Akbay ile FETÖ'cü Erhan Başyurt Mynet'teki kripto FETÖ'cüleri harekete geçirme kararı almıştı. Ancak isim verilmemişti. O kişinin Mynet'in sahibi Emre Kurttepeli olduğu tespit edildi.

Sözcü'nün patronu Ertuğrul Akbay'ın 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı saatlerde firari FETÖ'cü Erhan Başyurt ile yazışıp ne yapacaklarını tartıştığı belirlenmişti. Yazışmalarda ikili Mynet'te kripto FETÖ'cülerin bulunduğunu bunların harekete geçirildiğini konuşmuştu. Ancak isim verilmemişti. O kişinin Mynet'in sahibi Emre Kurttepeli olduğu tespit edildi.

HABERLERİ KALDIRIN
Sözcü'nün patronu Akbay, Kurttepeli'ye 16 Temmuz 2016'da, yani darbe girişiminin bastırılmasından saatler sonra “Emre siteden tüm done haberleri kaldırın” diye talimat verdi. Mynet'in sahibi “Abi iyi de sessiz kalmak iyi. Sen temizlemedin mi? Bu salakların yapacağı iş değil. Dün sabaha karşı tüm done haberleri kalktı” diye cevap verdi. Bunun üzerine Akbay “Gerçi iyi yaptın. Bunların yiyeceği halt değildi. Sessiz kalmak iyi” diyerek pozisyon alınmasını söyledi. İkili daha sonra telefonla görüştü.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.