İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

ÖZEL GÜVENLİK SONUÇLARI SORGULAMA| 79.ÖGG SONUÇLARI Sorgulama Ekranı

ÖZEL GÜVENLİK SONUÇLARI SORGULAMA| 79.ÖGG SONUÇLARI Sorgulama Ekranı
ÖZEL GÜVENLİK SONUÇLARI SORGULAMA| 79.ÖGG SONUÇLARI Sorgulama Ekranı

79. ÖGG sınavı, geçtiğimiz hafta 2 Aralık 2018 Pazar günü gerçekleştirimişti. Sınavın ardından sonuçların açıklanmasını bekleyen vatandaşlar internet üzerinden 79. ÖGG sonuçları duyurularına kilitlendi. Peki, 79. ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylar...

79. ÖGG sınav sonuçları... ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? adaylar merakla tarafından araştırılıyor. Özel Güvenlik 79. temel eğitim sınavına ve Özel Güvenlik 55. yenileme eğitimi sınavına 26 Ekim 2018 tarihine kadar eğitimlerini tamamlamış kursiyerler girmeye hak kazanmıştı. İşte, ÖGG sınavına ait detaylar...

ÖGG SINAV SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASINA ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖGG SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır. 

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. 

Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

- Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

- Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

- Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.