İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Paraları sevinçten fırlatmış!

Paraları sevinçten fırlatmış!
Paraları sevinçten fırlatmış!

Mersin'in Erdemli ilçesinde bir binanın çatısından para savuran vatandaşın, borcunu ödedikten sonra kalan paraları sevinçten savurduğu ortaya çıktı.

OKTAY İNCE/MERSİN

İlginç olayın kahramanı Mevci Ergin, günü gelmiş borçlarını ödedikten sonra kalan paraları sevinçten bina çatılarına çıkarak savurduğunu söyledi.

Bir süre önce maddi sıkıntı içinde kaldığını ve borçlarını ödeyemez olduğunu belirten Ergin, "Normal şartlarda bu borçlarımı ödeyecek bir durumum yoktu. Borcumun vadesi geldiği için babam ve annemden kalan 1,5 dönüm bir bahçe vardı, bu bahçeyi satılığa çıkardım. Bahçeyi 29 bin TL'ye sattım. Bu paranın 5 bin TL'si ile borcumu ödedim. 7,5 bin TL'ye de bir otomobil aldım" dedi.

Borçlarımı ödedikten sonra içinde bir mutluluk ve sevinç duyduğunu ifade eden Ergin, "Sevinç içinde nasıl oldu bilmiyorum bir apartmanın penceresinden aşağıya para destelerini aşağıya savurdum. Tam olarak ne kadar savurduğumu o an için bilmiyordum" diye konuştu.


Olaydan bir süre sonra polislerin yanına gelerek caddeden toplanan 825 TL'yi kendisine verdiklerini anlatan Ergin, "Benim tahminimce 3-5 bin TL savurmuşum, bu kadar para insanların eline geçmiş. Onu da getiren olmadı. Bu yaşadıklarımdan pişman değilim. Param olsun yine yaparım. Ben bu paraları sevinçten dolayı savurdum. Sonra bu iş hoşuma bile gitti" dedi.

Para savurmanın hayattaki en güzel stres atma şekli olabileceğini de dile getiren Ergin, "Bu balık tutmak gibi bir şey. Şunu da söyleyeyim maddi durumun çok iyi değil, çok da kötü değil. Allah bereket versin, yetiyor. Amaç mutlu olmak, fazla paraya ihtiyaç duymuyorum. Para demek her şey demek değildir" şeklinde konuştu.

Vatandaşlara mesaj da veren Ergin, "Bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmaz. Mutlu olmak için fazla paralarınızı savurun" dedi.

Eşinden ayrılmak üzere olduğunu da belirten Ergin, eşi tarafından kızı Ayşe Nur'un kendisine gösterilmemesinden dolayı üzüntü duyduğunu da kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.