İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"PKK kampları BBG evi"

"PKK kampları BBG evi"

Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt, “Bizim için PKK’nın oradaki kampları ve hareketleri BBG evi gibidir" dedi.

"Sabah evime gelirken huzur içindeydim"

Orgeneral Büyükanıt, Kanal D’ye yaptığı değerlendirmede, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile gurur duyduğunu dile getirerek, “TSK’nın geldiği noktayı gördüm. Bütün geceyi orada geçirdim. Sabah evime gelirken huzur içindeydim. Bütün gece karargahta harekatı canlı izledik” dedi. 

"Harekatı çıplak gözle izledik"

Harekatı çıplak gözle izleyip izlemediği sorusu üzerine de Büyükanıt, “Evet, çıplak gözle izledim. Bütün komutanlar birlikte izledik. TSK’nın olanakları bildiğiniz gibi değil” diye konuştu.

"Büyük heyecan içindeydim"

Büyükanıt, “Dün gece hiç uyumadım, büyük heyecan içindeydim. TSK, Türk halkına ve bütün dünyaya şu mesajı vermiştir, ‘Kış da olsa, kar da yağsa, mağarada da yaşasalar biz onları bulup vururuz" dedi.

"Amerika, Kuzey Irak hava sahasını bize açtı"

Orgeneral Büyükanıt "Amerika istihbarat verdi. Ama istihbarat kadar önemli olan başka bir nokta var. Asıl önemlisi Amerika dün gece, Kuzey Irak hava sahasını bize açtı. Amerika dün gece Irak hava sahasını açarak bu harekata onay vermiştir. İstihbarat açısından da hiçbir sıkıntımız yoktur" dedi

"Ayaklarını denk alsınlar"

Büyükanıt, "PKK artık ayağını denk alsın. Unutmasın ki artık bizim için PKK’nın oradaki kampları ve hareketleri BBG evi gibidir. Yeter ki gidip vurabilme imkanı sağlansın. Oraları artık elimizin, avucumuzun içi gibi biliyoruz” diye konuştu.

"Bir tek sivil hedef, köy vurulmamıştır"

Büyükanıt, “Şimdi deniyor ki, ’10 köy vuruldu, bir köylü öldü’. Size kesinlikle şunu belirtebilirim ki, bir tek sivil hedef, köy vurulmamıştır. Daha önceden kesinlikle saptanmış olan PKK kampları vurulmuştur; kaza bile söz konusu değildir. Zaten 10 köy vurulmuş olsa, bir kişi değil, çok daha fazlası ölürdü.” dedi.