İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Polis aracına kırmızı ışık cezası

Polis aracına kırmızı ışık cezası
Polis aracına kırmızı ışık cezası

Van İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert'in talmimatıyla, kırmızı ışık ihlali yapan resmi polis aracına cezai işlem uygulandı.

ŞÜKRÜ AKYÜZ/VAN

Edinilen bilgiye göre olay, dün akşam saat 21:00 sıralarında İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Kedili Kavşak'taki ışıklarında meydana geldi.

Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, İpekyolu Caddesi üzerinden seyir halinde iken bir otomobil ve peşinden Çarşı Polis Merkezi'ne ait resmi polis aracının kırmızı ışık ihlali yaparak hızlı bir şekilde geçtiğini gördü. Bunun üzerine harekete geçen Emniyet Müdürü Mert, haber merkezini arayarak kırmızı ışık ihlali yapan resmi polis aracı ile sivil otomobile cezai işlemin uygulanmasını istedi. Olay yerine giden trafik ekipleri, resmi polis aracına kırmızı ışık ihlalinden dolayı 128 TL cezai işlem uyguladı.

Işık ihlali yapan ve kaçan diğer otomobilin ise arama alışmalarının sürdüğü belirtildi.
Daha sonra telsiz anons yaparak tüm ekipleri uyaran Mert, "Öncelikle kendimiz trafik kurallarına uymak zorundayız. Eğer bir iş takip ediyorsanız tepe lambalarınızı yakıp sirenlerinizi açarak konuyu takip ediniz. Aksi takdirde kim olursa olsun kırmızı ışık ihlalinde cezai işlem uygulanır" dedi.

İHA muhabirinin sorularını cevaplayan İl Emniyet Müdürü Mert, yasalarda belirtilen durumların dışında polis ekibi olsa dahi trafikte bir üstünlüğe sahip olmadığını kaydetti. Mert, "Ekip aracımız o esnada görevde olmadığı için ona da ceza kestik" dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.