İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov adliyeye sevk edildi

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov adliyeye sevk edildi
Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov adliyeye sevk edildi

Ortaköy'de bulunan eğlence merkezi Reina'ya terör saldırısı düzenleyen Abdulkadir Masharipov tutuklanma talebi ile adliyeye sevk edildi.

Ortaköy'de 39 kişinin öldüğü gece kulübüne düzenlenen saldırının zanlısı Abdulkadir Masharipov, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Saldırganın sorgulanacağı Sulh Ceza Hakimliğinin bulunduğu bölüm bariyelerle kapatılırken, bariyerin içine terör polisi haricinde diğer polisler ve başka dosyalardan sevk edilen zanlılar alınmıyor.

25 GÜN SONRA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Reina saldırısının ardından gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan saldırgan Abdulkadir Masharipov, 25 gün sonra adliyeye sevk edildi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen saldırgan önce soruşturma savcısı Gökalp Kökçü'ye çıkarıldı. Savcı Kökçü, saldırganı "Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Nitelikli Şekilde Birden Fazla Kişiyi Öldürme, Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah veya Mermileri Satın Alınması Taşınması Bulundurmak" suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti.

Saldırganın sorgusunu yapacak olan İstanbul 11'inci Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nin bulunduğu koridorun büyük bir bölümü bariyerlerle kapatıldı. Öte yandan saldırgan dışındaki diğer dosyalardan mahkemeye çıkarılacak olan zanlılar ve terör polisi dışındaki diğer polisler ile Jandarma personelleri bariyerin içine alınmıyor.

Basın mensupları da mahkemenin yaklaşık 30 metre ilerisindeki bariyerin dışında tutuluyor.

Başak Akbulut 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.