İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Rusya'da facia: 64 ölü

Rusya'da facia: 64 ölü
Rusya'da facia: 64 ölü

Rusya’nın en büyük hidroelektrik santrallerinden birinde korkunç bir kaza yaşandı.Onlarca kişinin çalıştığı bölüm, bir anda 20 metre derinlikte ve dondurucu soğuklukta sularla kaplandı.

Rusya’nın Güney Sibirya bölgesinde, Yenisey nehri kıyısında bulunan ve ülkenin en büyük hidroelektrik santrallerindan biri olan Sayano-Şuşinskaya’da meydana gelen kazada, en az 64 kişi öldü.   

Yetkililere göre, santral türbinlerinde aniden yükselen su basıncı ve bu nedenle türbünlerden birinin parçalanmasının ardından, makine ve türbünlerin bulunduğu bölümü su bastı.

Bu bölümde çalışan görevliler, yaşanan kaza sonucu bir anda 20 metreye kadar yükselen suda boğularak öldü. Santrale gelen kurtarma ekipleri, ilk aşamada iki işçiyi sağ olarak kurtarsa da, suyun sıcaklığının sadece 4 derece olması daha etkin müdahale imkânını ve diğerlerinin kurtarılma olasılığını yok etti. 

Rusya Olağanüstü Durum Bakanı Sergei Şoigu, “Maalesef, bizi ve halkımızı rahatlatıcı haberler gelmiyor. Kayıp kişilerin akıbetinden endişeliyiz” diye konuşurken, 64 kişinin yaşamından umut kesildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.