İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Sabuncubeli Tüneli işçileri maaşlarını alacak

Sabuncubeli Tüneli işçileri maaşlarını alacak
Sabuncubeli Tüneli işçileri maaşlarını alacak

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Sabuncubeli Tüneli’ne ilişkin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile görüştüğünü belirterek, işçilerin er ya da geç maaşlarını alacaklarını söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Öğretmenevi'nde düzenlenen basın toplantısında, Soma maden faciasının ardından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Özdağ, Sabuncubeli Tüneli'nde çalışan işçilerin maaşlarını alamamasına ilişkin soru üzerine, “Sabuncubeli Tüneli'nde Koç Holding iflas ettiğini açıkladı. Bundan dolayı da çalışmalar yavaşladı. Mahkeme kararının ardından yeni bir ihale yapılacak. Bu arada tünelin yapımında çalışan 175 işçi 3 aydır maaşını alamadı. Konuyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı'yla görüştük. İşçiler er ya da geç maaşlarını alacak” dedi.
Akhisar'daki Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yaşanan avukat sıkıntısına da değinen Özdağ, bu konuda Twettler atan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'i bir kez daha eleştirdi. Özdağ, “Özgür Özel bir kez daha bilgisizliğini ortaya koydu. Zaman zamanda bana sataşmalarda bulunuyor kendisi. Ben iktidar partisi milletvekiliyim. CHP önce iktidar olsun. 50 yıldır iktidar yüzü görmediler. Bir 50 yıl daha görmeyecekler. Muhalefete devam etsin. Durmak yok muhalefete devam. Bizde durmak yok iktidara devam diyeceğiz” diye konuştu.
Hemzemin geçitte bir vatandaşın hayatını kaybetmesinin ardından 6 mahalle muhtarının ve mahalle sakinlerinin tren yollarının taşınması için eylem yapmasıyla ilgili olarak da Özdağ, “Buranın yapılacağıyla ilgili ben söz vermedim. Buranın kaldırılması Büyükşehir Belediyesi'nin görevidir” şeklinde konuştu.
Özdağ, ayrıca Manisa'ya yapılması planlanan 400 yataklı Merkezefendi Devlet Hastanesi ile ilgili tüm işlemlerin tamamlandığını ve hastanenin ihalesinin 12 Ocak 2015'te yapılacağını belirtti. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.