İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

‘Saklı Sözler' Galeri Aydın'da ses buluyor

‘Saklı Sözler' Galeri Aydın'da ses buluyor
‘Saklı Sözler' Galeri Aydın'da ses buluyor

8 Şubat’ta 10 farklı sanatçının eserinden oluşan “Saklı Sözler 2” adlı karma resim sergisi, Galeri Aydın’da sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat galerisi Galeri Aydın, ‘Saklı Sözler2' başlığı altında bir araya gelmiş olan on sanatçının karma sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi, Fatoş Beykal, Fatih Balcı, Olcay Erdinç, Muhammed Soydaş, Hülya Küpçüoğlu, Müjde Ayan, Safiye Başar, Füsun Çağlayan, Zeynep Erdinç ve Oral Ünlü'nün eserlerini bir araya getirecek.

Görülenle gizlenen arasındaki ilişki açığa çıkıyor

‘Saklı Sözler 2' sergisinin küratörü Hülya Küpçüoğlu, “Duygu, anlam, fikir, problem yüklediğimiz her yapıt içinde bir söz barındırır. Bazen de asıl anlatmak istediklerimiz söze dökemediklerimizde gizlidir. Ayrıca, sergi, izleyici ile sanatçı arasındaki sözsüz diyaloğu kurmanın ya da kuvvetlendirmenin de bir yoludur. Bu bağlamda bir araya gelen sanatçılar, sergide, görülen ile gizlenen arasındaki ilişkiyi sorguluyorlar. Sergi, yapıtların içinde gizli kalmış, sanatçı tarafından ifade edilmemiş ya da söylenmiş olsa bile yeterince sorgulanmamış durumlara işaret ediyor” dedi.
8 Şubat 2019 Cuma günü saat 15.00'de İstanbul Aydın Üniversitesi'nin Florya Yerleşkesinde bulunan Galeri Aydın'da açılacak Saklı Sözler2 sergisi, 22 Şubat 2019 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.