İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Saniye saniye bilgisayar hırsızlığı

Saniye saniye bilgisayar hırsızlığı
Saniye saniye bilgisayar hırsızlığı

İstanbul'da elektronik eşya mağazasına giren 3 hırsız, güvenlik kamerasına takıldı. Mağazadan diz üstü bilgisayar çalan hırsızlar saniye saniye görüntülendi.

Avcılar'da elektronik eşya satan bir mağazaya giren 3 kişi, alıcı kılığında kasiyerle irtibat kurdu. Bu sırada 2 şüpheli kasiyeri oyalarken diğer şüpheli vitrinde yer alan dizüstü bilgisayarı sırtına alarak montunun altına sakladı. Hırsız, daha sonra hiçbir şey olmamış gibi hareket ederek hızla uzaklaştı. Mağazadaki diğer şüpheliler ise ardından işyerinden ayrıldı.

Olay, işyeri sahibi Nuri Hadioğlu'nun vitrinde duran bilgisayarın yerinde olmadığını fark etmesi üzerine ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Hadioğlu, olayı polise bildirdi. Kamera görüntülerini inceleyen ekipler, hırsızların yakalanması için soruşturma başlattı.

Hırsızlık anını İhlas Haber Ajansı Muhabirine anlatan Hadioğlu, "Bu olay başımıza geçen hafta geldi. İçeriye 3 kişi gelmişler. İki kişi çalışan arkadaşı oyalarken, diğer üçüncü şahıs vitrinden dizüstü bilgisayarı alarak kaçmış. Şahıs bilgisayarı sırtına saklayarak işyerinden ayrılmış" dedi.
Hırsızların henüz yakalanamadığını ifade eden Hadioğlu, "Eşkalleri gayet açık belli oluyor ama hala yakalanamamış olmaları bizi düşündürüyor. Bu tip olaylar çok sık başımıza geliyor. Bu konuda yetkililerin daha duyarlı olmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.