İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

ŞANLIDER kuruldu

ŞANLIDER kuruldu
ŞANLIDER kuruldu

Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalılar, bin kişinin kuruculuğunu yaptığı ŞANLIDER çatısı altında birleşti.

Teymur Continental Oteli'nde gerçekleştirilen Şanlıurfalılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (ŞANLIDER) kuruluş yemeğine çok sayıda bürokrat katıldı. Gaziantep'te kurulan ŞANLIDER ile Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalılar tek çatı altında birleşerek, Gaziantep-Şanlıurfa arasında kültür ve işbirliği bağı oluşturacak. Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalılar arasında dayanışmayı üst seviyeye çıkarmak amacıyla kurulan dernek, Gaziantep’in sinerjisine de katkıda bulunacak.

Yemekte konuşan ŞANLIDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, TÜİK verilerine göre Gaziantep'te 213 bin 414 Şanlıurfalının yaşadığını belirterek, “Bugün bu salonda Gaziantep'teki her mahalleyi temsil eden bin kurucu üyemiz var. Bu salonun Gaziantep'tin tüm kesimlerinde karşılığı var. Bu salon Gaziantep'teki sanayiciyi, esnafı, işçiyi, kadını kentin tüm renklerini temsil ediyor” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının demokratik düzene yaptıkları katkının yanında sosyal alanda önemli işlevler gördüklerine dikkat çeken Erdoğan, “Derneğimizin amaçlarından biri de birlikteliği ve dayanışmayı sağlamaktır. Mağdurumuzun, dulumuzun, yetimimizin yanında olacak, sevinçlerimizi, hüzünlerimizi birlikte paylaşacağız. Bölgesel ayrımcılığın karşısındayız, ötekileştirmenin karşısındayız.

Marka şehir olan Gaziantep'in marka değerini yükseltmeye katkı sağlayabiliriz. Bizler artık Antep'in asli unsuruyuz, kentin sinerjisine katkıda bulunmaya talibiz. Daha da önemlisi toplumsal uyumu yapılan konuşanın ardından kuruluş yemeğinin düzenlenmesinde katkıları nedeniyle çeşitli firma ve kişilere teşekkür plaketleri verildi. Gece, Urfa Sıra Gecesi ekibinin türküleri eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.

Derneğin kuruluş yemeğine; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Ali Serindağ, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Emin Önen, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Selami Memiş, CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Akif Ekici, BDP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Demirbaş, SP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bozgeyik, sivil toplum kurumu temsilcileri, ŞANLIDER Yönetim Kurulu Üyeleri ile bine yakın kurucu üye katıldı.

FATİH SEBZECİ

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.