İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sarı Yelekliler 19 haftadır sokaklarda

Sarı Yelekliler 19 haftadır sokaklarda
Sarı Yelekliler 19 haftadır sokaklarda

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Sarı Yelekliler’in Paris’in Şanzelize Caddesi'nde protesto yapmalarına izin vermemesi sonucu şehrin farklı yerlerinde toplanan Fransızlar eylemlerinin 19’uncu haftasında yine sokakları doldurdu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Sarı Yelekliler'in Paris'in meşhur Şanzelize Caddesi'nde gerçekleştirdiği şiddetli protestolar sebebi gösteri yapmasını yasakladı. Macron'un Şanzelize'yi polis ve askerle ile kapatması üzerinde şehrin farklı yerlerinde toplanan Fransızlar eylemlerinin 19'uncu haftasında yine sokakları doldurdu. 

Öte yandan bir grup protestocunun polis ve askerler tarafından tutulan bölgelere girmeye çalışması üzerine 56 kişi gözaltına alındı. Sarı Yelekliler, Paris'in 18 bölgesinde yürüyüşe geçmeleri üzerine polis başta Kuzey Garı (Gar du Nord) Tren İstasyonu olmak üzere çevredeki tren garlarının işgal edilmesinden endişe duydu ve çevreyi polis zırhlı araçlarıyla kapattı. Göstericilerin geçtiği cadde ve sokakların üzerinde devamlı olarak polis helikopteri uçtu. Eylemcileri takip eden helikopterlerin göstericilerin gideceği yönünü güvenlik güçlerine bildirerek önlem almasını sağladığı kaydedildi.

Tansu Sarıtaylı

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.