İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Şehitler için sırtında Türk bayrağı ile Çanakkale'ye yürüyecek

Şehitler için sırtında Türk bayrağı ile Çanakkale'ye yürüyecek
Şehitler için sırtında Türk bayrağı ile Çanakkale'ye yürüyecek

Şehitler için sırtında taşıdığı Türk Bayrağı ile İstanbul'dan Çanakkale'ye doğru yürüyüşe geçen 42 yaşındaki Savaş Altay, Tekirdağ'ın Malkara ilçesine uğrayıp mola verdi.

İstanbul'daki Edirnekapı Şehitliği'ni ziyaret ettikten sonra dün yola çıkan Savaş Altay, 17 yıldır 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale'ye yürüyüş düzenlediğini söyledi.

Yürüyüşün zor olduğunu ama halkın sevgisi sayesinde bu zorluğu yendiğini belirten Altay, destek verenlere teşekkür ederek, herkesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü törenleri için Çanakkale'ye davet etti. Altay, gece yürüyüş yapmadığını da belirtti. Sırt çantasına taktığı Türk bayrağı ile Malkara'dan geçen Savaş Altay, vatandaşlardan büyük ilgi ve destek gördü.

KIZILAY YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR
Her yıl gelip mola verdiği Kızılay Malkara Şubesi'nde çok hoş ağırlandığını ifade eden Savaş Altay, “Malkara ilçesindeki Kızılay Şube yurduna uğradığım her yıl bana çok iyi davrandılar. İlçe başkanım Ömer Meral ve İlçe başkan yardımcım Ahmet Albak'a sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Malkara'nın insanı çok güler yüzlü ve misafirperver. Çok şükür bugüne kadar kazasız belasız yolumuza devam ettik. Yardımcı olan herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.