İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şener'den hükümete sert eleştiri

Şener'den hükümete sert eleştiri
Şener'den hükümete sert eleştiri

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, Başbakan Erdoğan'ın PKK'lıların eve dönüşünün ertelenmesi ile ilgili sözlerini eleştirerek, "Böyle bir şey olabilir mi? Bir politika, bir süreç, canınızın istediği gibi iptal edilebilir mi? Bu ciddiyetsizliktir" dedi.

DENİZ AYAS/İSTANBUL

Partisinin Bağcılar ve Bahçelievler İlçe Teşkilatlarının açılışını yapan Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdullatif Şener, seçim otobüsü üzerinden halka seslendi.

Meclis'te (TBMM) muhalefet, iktidar ve diğer partili milletvekillerinin dokunulmazlık zırhına büründüğünü savunan Şener, "Neden dokunulmazlıkları kaldırmıyorsunuz? Hani kaldıracağınıza dair söz vermiştiniz? Gerek iktidar gerekse muhalefet bunu kaldırmaktan yana değil" dedi.
Ülkenin ekonomik açıdan her geçen gün kötüye gittiğini belirten TP lideri Şener, "Dünya ekonomisi yüzde 1 küçülürken, Türkiye ekonomisi yüzde 6 küçülüyor. Vatandaş her geçen gün fakirleşiyor. Hükümetin ciddi bir ekonomik planının olmadığı ortaya çıkmıştır. Her geçen gün fakirleşiyoruz" diye konuştu.


Son günlerde Türkiye gündemini oluşturan 'Demokratik açılım' konusuna da değinen Şener, şunları söyledi:

"Bugün gazeteleri açıp baktım. 'Başbakan demokratik açılım sürecini erteleyebiliriz' demiş. Sevgili vatandaşlar böyle bir şey olabilir mi? Bir politika, bir süreç canınızın istediği gibi iptal edilebilir mi? Bu ciddiyetsizliktir. Böyle bir şey olamaz."
Şener, konuşması ardından parti binasının açılışını gerçekleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.