İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Siirt'te askeri helikopter düştü

Siirt'te askeri helikopter düştü
Siirt'te askeri helikopter düştü

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonlar sırasında bir helikopterin düştüğü belirtilirken, bölgede teröristlerle sıcak temas sağlandığı bildirildi.

Bugün saat 11.30 sıralırnda Eruh ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyona destek vermek için şırnak 23. Tumen komutanlığından kalkan bir kopra helikopter, bilinmeyen bir nedenden dolayı Eruh ilçesi Güvenduru köyü yakınlarında düştü. Helikopter kazasında 2 askerin yaralandığı öğrenildi. 

Eruh ilçesi kırsalında Siirt 3. Komando tuğayına bağlı askerlerin başlattığı operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlandığı yönünde bilgiler alınırken, Şırnak'tan da destek amaçlı bölgeye çok sayıda birlik sevk edildiği ifade ediliyor.

GENELKURMAY DOĞRULADI

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'te düşen helikopterin iki pilotunun Şırnak Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alındığını açıkladı. 


Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde bilgi notu yayınlandı. Bilgi notunda, "Bugün öğleye doğru Siirt bölgesinde bir silahlı helikopter düşmüştür. Helikopterin iki pilotu yaralı olarak kurtarılmış olup, Şırnak Askeri Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Konu ile ilgili detaylı incelemeye başlanmıştır'' denildi. 


ZEKERİYA GÜNEŞ -SİİRT