İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Soylu'dan Baykal'a takiye suçlaması

Soylu'dan Baykal'a takiye suçlaması
Soylu'dan Baykal'a takiye suçlaması

DP Lideri Süleyman Soylu, CHP'nin Kur'an Kursu açılımını eleştirerek, "Baykal'ı çok yakın zamanda imam cüppesi giyip sarık takarak en önde namaz kıldırırken görürseniz sakın şaşırmayın" dedi.

Demokrat Parti (DP) Lideri Süleyman Soylu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Merinos Parkı ve kültürel tesislerin açılış törenine katıldı. Konuşmasına okunan ezan sebebiyle ara veren Soylu, "Sayın Baykal'ı çok yakın zamanda imam cüppesi giyip sarık takarak en önde namaz kıldırırken görürseniz sakın şaşırmayın. Bu ezanları bugün bu semalarda duymamızın yegane sebebi vardır. O da rahmetli Menderes'tir. Bir gün bunun üzerinden siyaset yapmadık. Çünkü milletin değerleri ve kutsallarıyla yaşamasının bir ülkeyi yönetenlerin en önemli görevlerinden birisi olduğunu, bunun üstünlük olmadığını, bunun olması lazım geldiğini ortaya koyduk. Ama Türk siyaseti öyle bir keşmekeşin içerisine girdi ki, kimse milletimizin haline kulak vermiyor. Birisi buzdolabı dağıtıyor, öbürü çamaşır makinesi dağıtıyor, öteki de her mahalleye Kur'an kursu açacak. 'Günaydın' derler adama. Demokrat Parti olmasaydı ülkede bu özgürlüklerin hiçbirisi olmayacaktı" dedi.

Süleyman Soylu, Merinos Parkı ile sadece Bursa halkına vizyon kazandırılmadığını, Tüm Türkiye'ye örnek olacak bir yatırım ahlakının ortaya konulduğunu ifade etti. Kendilerinin hizmet adamı olduğunu dile getiren Soylu, "Biz Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaşi'yiz. Biz Anadolu, Rumeli, bu topraklarda barışın temsilcisiyiz. Bursa, Hikmet Şahin'in kadrini kıymetini bilsin. Türkiye'nin kardeşliğe, üretime, barışa, kavgadan ayrılmaya, elini taşının altına koyacak insanlara ihtiyacı var. Bursa bunu bulmuş, niye kaybetsin? Bursa hizmete sahip çıksın" dedi.

Türkiye'de siyasetin hizmet alanı olmaktan çıktığını ileri süren Soylu, insanların bir oy uğruna yolunacak kaz gibi görüldüğünü, aslında halkın sandıkta onları kaz gibi soyacağını dile getirdi. Kendilerinin bir gün bile din üzerinden siyaset yapmadıklarını kaydeden Soylu, "Artık Türkiye'de normalleşme üzerinden siyaset yapılsın. Sakın bu milleti aldatmayın. Milletin beklentilerini istismar etmeyin. Kavga siyasetini bırakın, hizmet siyasetine ulaşın" diye konuştu.

"BURSA'YA VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK"

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ise, Bursa'ya hizmet etmenin, hayalleri süsleyen Bursa'yı gerçekleştirmenin ve gençlere bu tür mekanlar bırakmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Yeni bir geleceğe yaklaşıldığını belirten Şahin, 29 Mart tarihinin sadece kentlerin geleceğini belirlemeyeceğini ifade etti.

Hayalleri süsleyen Bursa için yola çıktıklarını dile getiren Hikmet Şahin, "Tüm Bursalılara söz verdik. 'Bursalılar ulaşımda çile çekmeyecek' dedik, 'ulaştıran ulaşım' dedik. 'Kentin çöküntü yerlerini Bursa'ya kazandıracağız' dedik. 'Derdi olanın yanında olacağız' dedik. Sözümüzü mu tuttuk mu? Hikmet Şahin, 5 yılda Bursa'ya zaman kaybettirdi mi? Bursa'nın çehresini değiştirdi mi?" diyerek vatandaşlara seslendi.

Merinos'ta yaşayan bir park ortaya çıkardıklarını kaydeden Şahin, park içerisindeki her yatırımı Kültür ve Tabiat Koruma Kurulu'yla beraber hareket ederek yaptıklarını söyledi. Kongre merkezinin de 2009 yılında bitirileceğini belirten Şahin, "Bursa olarak Türkiye ekonomisinin lokomotifiyiz. Tarım, turizm, sanayi, termal ve kayak bizde. Kongre kenti olmak bize yakışmaz mı? Hizmetlerimizde bu altyapıyı hazırlıyoruz. Halkımızın da takdirini kazanıyoruz" diye konuştu.

ERSİN YAŞAR - ORHAN AKIN - BURSA