İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Teknosa'dan Adana'ya 6'ncı mağaza

Teknosa'dan Adana'ya 6'ncı mağaza
Teknosa'dan Adana'ya 6'ncı mağaza

Sabancı Holding iştiraklerinden ve elektronik perakende sektöründen Teknosa, Adana’da 6’ıncı mağazasını, 01 Burda AVM’de açarak Türkiye’de 201’inci mağazasını teknoloji severlerle buluşturdu.

Teknosa Adana'da 6. Mağaza açılışını gerçekleştirdi. 01 Burda AVM'de gerçekleşen açılış töreni Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan ve İcra Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Mağazanın açılış törenin konuşan Bülent Gürcan, açılan mağaza sayılarıyla ilgili bilgiler vererek, ““Adana'daki 6'ıncı mağazamız. Çukurova'da toplam 14'üncü, Akdeniz'de de 25'inci mağazamızı açtık. Adana'da 7 bin metrekare mağazayla hizmet veriyoruz. Şuan Adana'da 80 çalışanımız var. Bugün ki yeni açılışla birlikte de 16 arkadaşımızı daha istihdam ediyor olacağız. Teknosa'nın toplamda 2 bin 200 çalışanı var” diye konuştu.

   

Bülent Gürcan, bugün Türkiye'de elektronik pazarının yüzde 2 civarında olduğunu belirterek, “Bizim borsaya çıktığımız ilk 9 ayın rakamlarıyla Teknosa yüzde 13'lük bir büyüme kaydetti. Pazarın oldukça üzerinde bir büyüme kaydettik. Tabi Adana ilimiz çok daha üzerinde bir büyüme kaydetti. Bu yıl Adana yüzde 21 büyüdü. Adana her zaman bizim için manevi anlamda ve iş anlamında çok pozitif gelişmeler elde eden ilimiz oldu” şeklinde konuştu.
Adana'da ilk mağaza açıldığında satılan ilk ürünün saç kurutma makinesi olduğunu söyleyen Gürcan, “O zamanki değeri 14 milyon liralık bir saç kurutma makinesiydi. Adana bizim için çok özel ilk 100'üncü mağazamızı da Adana'da açmıştık. Adana'da yeni açılışlar ve yenilikler devam ediyor olacak” diye konuştu.

"Doların çıktığı dönemlerde fiyatları hemen yansıtmıyoruz"

Son olarak da dolardaki iniş çıkışların yaşandığı döneme değinen Gürcan, “Elbette o iniş çıkışlar döneminde bir müddet tüketicilerimizde tedirginlik, tereddüt dönemi oluyor. Biz uzun yıllardır bu iniş çıkışlarla yaşamaya alıştığımız için bir müddet sonra normale dönüyor. Elbette özellikle doların arttığı zamanlarda bunu hemen fiyatlara yansıtmıyoruz. Hep birlikte fedakarlıklar yaparak tüketicimizi bu ürünlerle buluşturmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.