İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Teröristler indi, Efeler dağa çıktı

Teröristler indi, Efeler dağa çıktı
Teröristler indi, Efeler dağa çıktı

Teröristlerin teslim olduktan sonra serbest bırakılmasına tepkiler devam ediyor.

ALTAY VAROL-BURAK COŞKUN -DENİZLİ

Genel başkanlığını Osman Pamukoğlu'nun yaptığı Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Denizli İl Yönetimi, terör örgütü üyelerinin Habur'da karşılanması sırasında yaşananları protesto amacıyla Başkarcı Dağı'nda eylem yaptı. Efe kıyafetlerini giyip hançer ve piştollerini bellerine takarak atlarına binip Başkarcı Dağı'na çıktılar. Teröristlerin dağdan inmesi sırasındaki görüntülerin tersine dağa çıkan ve burada daha önce kurulmuş bir çadır önünde toplanan grup bir süre sonra atlara binerek dağdan inmeye başladı.

Ellerinde bayraklarla at üzerinde yol alıp Başkarcı beldesine gelen grup burada HEPAR Denizli İl Başkanı İlker Kiriş ve diğer partililer tarafından karşılandı. At üzerindeki efelerin görünmesiyle birlikte karşılamaya gelenler alkış tutarken, atlarından inen efeleri de tek tek öpüp 'Hoşgeldiniz' dediler. Eylemi gerçekleştiren efelerin başı Bekir Yumuk, kızanlarını arkasında toplayarak basın açıklamasını okudu. Terör örgütüne üye olmanın suç olup olmadığını soran efe, "Bu görüntülere tanık olmak zorunda kalan şehit anaları ve şehit yakınları, bu görüntülere engel olamadığımız için biz sizden özür diliyoruz" dedi.


HEPAR Denizli İl Başkanı İlker Kiriş, "Bakalım bu arkadaşlara da barış elçisi muamelesi yapılacak mı? Bakalım bizim ailelerimize de devlet maddi yardımda bulunacak mı?" diyerek, dağdan inen gruba, 'Hayırla geldiniz, hoşgeldiniz" dedi. Basın açıklamasının ardından efeler ve onları karşılayan vatandaşlar, "Yaşasın vatan, yaşasın Türk Milleti. Ne mutlu Türküm diyebilene, Ne Mutlu Türküm Diyene" sloganları attılar.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.