İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"TS Club gelirlerinde büyük artış var"

"TS Club gelirlerinde büyük artış var"

Sadri Şener: "Geçen sene yıllık 5-6 milyon lira gibi bir gelir elde edilirken bu yıl 10 milyon lira hedefleniyor"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, TS Club gelirlerinde yaşanan artışa dikkat çekerek, "Geçen ay TS Club'larla ilgili 1 trilyon 140 bin lira gelir elde etmişiz. Geçen sene yıllık 5-6 milyon lira gibi bir gelir elde edilirken bu yıl 10 milyon lira hedefleniyor. Bu da yılda iki iyi transfer demek" dedi.

Bordo-Mavili kulübün 42. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, eski başkanlardan Ahmet Celal Ataman, Salih Erdem, eski yönetim kurulu üyeleri ile mevcut yönetim kurulu üyeleri ve camianın önde gelen isimleri katıldı. Bilgilendirme toplantısında ilk olarak Kurumsal İletişimden Sorumlu Kulüp Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Atalay bir konuşma yaptı.

Etkinlikler ve kulübümüzün bugüne kadar yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirme içerikli bir konuşma yapan Atalay'ın ardından konuşan Başkan Sadri Şener, kulübün gelirlerine değindi. Öncelikle TS Club gelirlerinde yaşanan artışla ilgili bir değerlendirme yapan Şener, "Geçen ay TS Club'larla ilgili 1 trilyon 140 bin lira gelir elde etmişiz. Geçen sene yıllık 5-6 milyon lira gibi bir gelir elde edilirken bu yıl 10 milyon lira hedefleniyor. Bu da yılda iki iyi transfer demek. Fenerbahçe'de yayın gelirleri 3. sırada iken bizim birinci kalemimiz oluyor yayın gelirleri. Yani diğer gelirlerimizi arttırıcı çalışmalara devam etmeliyiz. Bu ayın 14'ünden sonra Trabzoncell anlaşmasını imzalayacağız Türk Telekom yetkilileriyle. Buradan ciddi bir gelir hedefliyoruz. Yani 100 liralık bir faturadan 30 lira kar elde edeceğiz. Bizden sonraki nesillere bırakacağımız değerler olacak bunlar" diye konuştu.

Transferlere de değinen Şener "Birinci ağızdan duyun istiyorum. 4 oyuncu aldık ve dün bu oyuncuları izledik. Geçen sezon zaten bu kadar transfer yapacağımızı söylemiştik. Doğru olan da budur. Ancak tek sıkıntımız kombine rakamlarının tutmaması. Belki zaman içinde tutturacağız. Kombine satışlarından doğan bu açığı kapatmak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.