İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

TSK Taraf muhabirine dava açtı

TSK Taraf muhabirine dava açtı
TSK Taraf muhabirine dava açtı

TSK'nın haftalık olağan basını bilgilendirme toplantısı Genelkurmay karargahında yapıldı.

TSK'nın haftalık olağan basını bilgilendirme toplantısı Genelkurmay karargahında yapıldı.

İşte toplantıda yapılan açıklamanın satır başları:

Taraf gazetesinde yayınlanan ve 'demokrasiye müdahale belgesi' olduğu iddia edilen belgeyle ilgili bir muhabire dava açıldı.

Teröristlerin tamamı bitene kadar operasyonlar sürecek.

TSK son birkaç günde 274 selzedeyi kurtardı.

ERUH'TA ÇOK SAYIDA TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, Siirt'in Eruh ilçesinde bölücü terör örgütü ile yaşanan ve 7 askeri personelin şehit düştüğü olayla ilgili olarak, "Bölücü terör örgütüne ait telsizlerin dinlenmesinden elde edilen bilgilere göre bu çatışmada çok sayıda ölü ve yaralılarının olduğu anlaşılmaktadır" dedi.

Tümgeneral Güler, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda gerçekleştirdiği haftalık basını bilgilendirme toplantısında terör örgütü ile mücadele ve TSK'yı ilgilendiren konularda açıklamalarda bulundu. 8 Eylül 2009 tarihinde Siirt'in Eruh ilçesinde icra edilen arazi arama -tarama faaliyetleri esnasında bölücü terör örgütü ile yaşanan temas sonucu 5 erin şehit olduğunu, 1 astsubay ile 3 erin yaralandığını hatırlatan Tümgenenal Güler, "Müteakiben teröristlerce sağlanan ikinci temasta 2 astsubayımız şehit
olmuş, 1 üsteğmeniz ve 2 uzman jandarma çavuşumuz yaralanmıştır. Bölücü terör örgütüne ait telsizlerin dinlenmesinden elde edilen bilgilere göre bu çatışmada teröristlerin çok sayıda ölü ve yaralılarının olduğu anlaşılmaktadır" diye konuştu.

Tümgeneral Güler, İstanbul ve Marmara bölgesinde yaşanan sel felaketinde TSK unsurları tarafından kurtarılan vatandaş sayısının toplam 274 olduğunu bildirdi. Tümgeneral Güler, bugün ve hafta sonu yaşanacak yeni sel ihtimallerine karşı gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.