İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Türk Tırları Gürcistan'da mahsur kaldı

Türk Tırları Gürcistan'da mahsur kaldı
Türk Tırları Gürcistan'da mahsur kaldı

Rusya’dan Türkiye’ye gelmek için yola çıkan nakliye tırları Rusya sınırından Gürcistan’a girdikten 10 kilometre sonra eski adı ile Kazbegi yeni adı ile ise 'Stepantsminda' bölgesinde yakalandıkları kar nedeniyle ilerlemeyerek mahsur kaldı.

Yolun kapanması sonucu ilerleyemeyen tırlar burada uzun kuyruklar oluşturdu. 6 gündür tırların orada mahsur olduğunu dile getiren özel bir nakliye şirketi sahibi Hüseyin Şark, tır şoförlerinin gıdalarının ve sularının azaldığını dile getirerek acilen yardım istedi. 

Tırlarının bölgedeki kar nedeniyle mahsur kaldığını, şoförlerin ise 6 gündür araçlarını hareket ettirememesinden ötürü gıdalarının azaldığını dile getiren Hüseyin Şark orada bulunanların soğukta bir yaşam mücadelesi verdiğini ifade etti. Şark “Uluslararası taşıamcılık yapıyoruz. Şuan da kış nedeniyle Gürcistan topraklarında Kazbegi bölgesinde kardan dolayı bütün araçlar mahsur kaldı. Yetkilerden yardım bekliyorum. İnsanlar orada mahsur kaldılar, kar ve soğukla canla başla mücadele ediyorlar. Sadece arabalarımız değil, insanlarımız da mağdur. Aradığımız hiç kimseden de cevap alamadığımız için insanlarımız orada 6 gündür mağdurlar. -20 derecede yaşam mücadelesi veriyorlar. İhtiyaçlarını artık yeten yetmeyene veriyor, öyle gideriyorlar. Hayatta kalma mücadelesi veriyorlar şuanda” ifadelerini kullandı. 

Orada bulunan bine yakın şoförün ülkeye sağ salim dönmesi için gereken kar temizleme çalışmalarının yapılmamasından dolayı tırların orada mahsur kaldığını belirten Şark “Bir kar yağdı ve tüm yolları kapattı. Artık Gürcistan hükümetinin gücü mü yetmiyor, açmıyor mu bilmiyorum. Nereyi aradıysam bir cevap alamadım. Oradaki insanlar da bunun mücadelesini veriyor ve hiç kimse de cevap alamıyor. Arkadaşlarımız orada şuan da mağdur. Türkler'e ait yaklaşık bin araç var orada. Bizden yardım bekliyorlar, ben de devlet büyüklerimizden o insanları oradan kurtarmak için yardım bekliyorum” dedi.  

Kubilay Ateş – Hasan Fehmi Demir

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.