İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Türkiye'de ilk kez iki kol nakli gerçekleştirildi

Türkiye'de ilk kez iki kol nakli gerçekleştirildi
Türkiye'de ilk kez iki kol nakli gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ömer Özkan ve ekibi, trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Fatih Demirel'in iki kolunu, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir ameliyatla, kolunu silaj makinesinde çalışırken kaza sonucu kaybeden Cihat Topal'a (28) nakletti.

Muğla'nın Milas İlçesinde oto yıkamacı da çalışan Fatih Demirel (23), motosikleti ile geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanıp Milas Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan Fatih Demirel'in kolları istek üzerine bir başka kişiye nakledilmek için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gönderildi. 

Demirel'den alınan kollar, dün gece Aydın'da yaşayan ve geçirdiği iş kazası sonucu iki kolu dirsekten kopan Cihan Topal'a nakledildi. Akdeniz Üniversitesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yapılan ameliyat yaklaşık 8 saat sürdü. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen iki kol naklinde ameliyat sonrası Cihat Topal yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

SÜLEYMAN ELÇİN -ANTALYA

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.