İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Türkiye'nin en hassas anneleri dünya kadınlar gününde Medicana'da buluştu

Türkiye'nin en hassas anneleri dünya kadınlar gününde Medicana'da buluştu
Türkiye'nin en hassas anneleri dünya kadınlar gününde Medicana'da buluştu

Türkiye’nin en çok takip edilen anne çocuk bloggerı Hassas Anne Ece Kumkale ve Beylikdüzü anneleri, Medicana International İstanbul Hastanesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde buluştu.

137 katılımcıyla salonu dolduran Hassas Anneler, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü eğitimle kutladılar. Hassas Anne ve 3 çocuk annesiEce Kumkale, çocuk gelişimi konusundaki son araştırmaları, 3 çocuğunu yetiştirirken edindiği tecrübeleri anlatırken bir dönem yaşadığı kanser hastalığını ve evrelerini anlattı.

Hassas Anne ve Blogger Ece Kumkale, “Çocuğunuza onu sevdiğinizi söyleyin. Çocuğunuza gün içerisinde ufak tefek de olsa sorumluluklar verin. Çocuğunuz yanlış bir davranış sergilediğinde onu azarlamayın. Önce olumlu davranışlarını söyleyin, daha sonra olumsuz davranışlarını nedenleriyle birlikte anlatın, açıklayın” önerilerinde bulundu.

Medicana International İstanbul Hastanesi Uzman Psikolog ve Pedagog Reyhan Ateş Yücel, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Özmen Demirkaya'nın verdiği eğitim katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.Biz Anneler hangi konularda hassas olmalıyız, 0-6 yaş psikolojisinde nelere dikkat etmeliyiz? Anneler çocuk sahibi olduktan sonra sağlığına nasıl dikkat etmeli?HPV Aşısı, anne sütü ve emzirme, çocukların gelişimindeki psikolojik etkenler, 0-6 yaş çocuk psikolojisi, ebeveyn ve çocuk ilişkisine değinen uzmanlar, anne ve çocuk sağlığı konusunda önemli bilgiler verdi.

Katılımcıların sorularıyla son bulan etkinlik, sonrasında dağıtılan Medicana International İstanbul Hastanesi hediyeleriyle keyifli dakikalar yaşandı. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.