İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Türkiye'nin en iyi CEO'su Coca Cola'da

Türkiye'nin en iyi CEO'su  Coca Cola'da
Türkiye'nin en iyi CEO'su Coca Cola'da

Thomson Reuters Extel Araştırması'na göre, "Türkiye'nin En İyi CEO"su Coca-Cola İçecek CEO'su Michael A.O'Neill, "Türkiye'nin En İyi CFO"su ise Coca-Cola İçecek'ten Burak Başarır.

İSTANBUL / İHA

Thomson Reuters, bu yıl 36.'sını gerçekleştirdiği Thomson Reuters Extel Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı.

Bankacılık ve varlık yönetiminde en iyileri ölçmede dünyaca kabul gören bu araştırmada, Coca-Cola İçecek CEO'su Michael A. O'Neill, "Türkiye'nin En İyi CEO'su" seçildi. "Türkiye'nin En İyi CFO"su kategorisinde ise Coca-Cola İçecek'ten Burak Başarır birinci oldu.

Türkiye'deki araştırmada; uluslararası yatırım camiasının üç ayağını oluşturan fon yöneticileri, aracı kurumlar ve borsaya kayıtlı şirketlerin oylarına başvuruldu.

Araştırmaya menkul kıymet ticareti alanında faaliyet gösteren 82 firma, 14 aracı kurum ve borsaya kayıtlı 24 şirket katıldı. Michael A.O'Neill, "En İyi CEO" kategorisinde verilen oyların yüzde 12.54'ünü aldı.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Michael A. O'Neill, Coca-Cola İçecek olarak CEO ve CFO kategorilerinde Türkiye'nin en iyisi seçilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Türkiye'de bulunduğum 4 yıldır, CCİ ekibi önemli başarılara imza attı. Ekibimle bu başarıya ortak olmaktan gurur duyuyorum" dedi.