İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Vietnam vizesi artık online!

Vietnam vizesi artık online!
Vietnam vizesi artık online!

Tarih kokan şehirleri, neredeyse el değmemiş sahilleri, birbirinden lezzetleri yemekleri ve tropikal meyveleri ile göz alıcı milli parkları Vietnam’ı bir güzellik haline getirmiştir.

Muson yağmurlarının etkisinde kalan Vietnam göz alıcı tropikal ormanlar ve buna bağlı olarak bitki ve hayvan çeşitliliğine sahiptir. Resmi adıyla Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, Asya'nın güneydoğusunda yer alan Laos, Çin ve Kamboçya ile sınırı bulunan 90 milyon nüfuslu bir ülkedir. Güney Çin Denizi ile kıyısı bulunan Vietnam'da harika deniz ürünleri tadabilir, el değmemiş bakir sahillerde denize girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Vietnam pek çok gezgin için pek çok tatil fırsatı sunan özel bir ülkedir. Doğa ve milli park tutkunları için fotoğraflanacak harika karelerin yer aldığı ülkede damak tadına önem gösterenler için çeşitli lezzetleri yakalayabilme fırsatı bulunuyor. Birbirinden özel tarihi mekânları ile zamanda yolculuk yapma fırsatı yakalayacağınız Vietnam'ın geçmişi türlü savaşlar ve işgaller ile dolu. Sadece 4 kez Çin işgaline maruz kalan bu yeryüzü cennetinin neden bu kadar paylaşılamadığını gidince hemen anlayabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir şey var ki burası Türk vatandaşları için vize isteyen bir ülkedir. Vietnam vizesi almadan burayı ziyaret edemezsiniz. 

Vietnam'a Kapıda Vize İmkanı!

Vietnama vize almak için genellikle elçiliklere gidilmesi gerektiği bilinmektedir, fakat elçilikler Vietnam Göçmenlik bürosundan (Vietnam İmmigration office) alınan C1 belgesi (vize onay mektubu) olmadan vize başvurularını kabul etmemektedir. Günümüzde bu vize onay mektubunu almak için çeşitli platformlar kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi ve en çok tercih edileni https://vietnamrehberi.com web sitesidir. İnternet üzerinden Vietnam vize başvurusunda bulunanların tercihi olan Vietnam Rehberi pasaportunuzun bir kopyası ve uçak biletiniz dışında vize başvurusu için farklı bir evrak istememektedir. Dolayısı ile evraksız ve hızlı bir şekilde yapılan başvuru 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. En önemli detay ise vizenizin sonuçlanması ardından firmanın size email ile yollayacağı Vize Onay Mektubu sayesinde vizenizi Vietnam'a varışta kapıda pasaportunuza işletebiliyorsunuz. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun Vietnam vizesi başvurunuzu online olarak tamamlayıp, seyahatinize devam edebilir ve hiçbir konsolosluğa uğramadan vizenizi Vietnam'a varışta Vietnam Uluslararası Havalimanlarından herhangi birinde pasaportunuza işletebilirsiniz. Vize başvurusundan önce bilmeniz gereken önemli bir detay var. Eğer 1 aydan daha uzun süre Vietnam'da kalmayı düşünüyor veya ticari bir faaliyet için seyahat edecekseniz ticari vize almalısınız. Sadece tatil için Vietnam'a gideceksiniz turistik vize almanız yeterli olacaktır. 

Vietnam Turları

Vietnam Rehberi, Vietnam vizesi nasıl alınır konusunda bilgi paylaşımı yaparken vize alımı sırasındaki aksiyonu yöneterek vize başvurusunda bulunan gezginlere en hızlı şekilde cevap verebilmek için oluşturuldu. Elçiliklerde prosedür gereği istenen bir çok evrak Vietnam rehberi tarafından istenmemekte, başvuru süreci en hızlı şekilde atlatılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvuru kısa sürede vize onay mektubu ile sonuçlandırılarak Vietnam havaalanına indikten sonra vizeniz pasaportunuza işlenebilmektedir. Üstelik vize sonuçlanana kadar herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Vietnam vizesi 2019 için belirlenen cüzi ücretler ve daha fazla bilgiye sahip olmak için Vietnam rehberi platformunu ziyaret edebilirsiniz. Firma ayrıca Vietnam'ın vazgeçilmezlerinden olan Ha Long Bay cruise turları, Mekong Delta turları, Cu Chi tünelleri turu ve Ninh Binh – Tam Coc gibi turların hizmetini de vermektedir.

Kaynak: https://vietnamrehberi.com/

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.