İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Vizyondaki filmler

Vizyondaki filmler
Vizyondaki filmler

Bu hafta dört yeni film gösterime giriyor.

Altın Pusula
(His Dark Materials: The Golden Compass)

Yönetmen: Chris Weitz
Oyuncular: Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green...
Tür: Fantastik
Yapım Yılı: 2007

Bizimkine paralel bir dünyada, on iki yaşındaki didişken Lyra ile cini Pantalaimon, bildiğimiz Oxford'dan farklı ama yine de tanınabilen bir Oxford'da yaşar. Bir akşam Lyra'nın amcası Lord Asriel okulu ziyarete gelir. Lyra ile cini, onun hocalarla yaptığı gizli toplantıya kulak misafiri olurlar. Lyra gizlendiği dolapta, Toz, Kuzey'de havada asılı bir şehir ve cinayetle sonuçlanan bir keşif seferi hakkında esrarengiz hikayeler dinler. Sonra arkadaşı Roger, çocuk hırsızı Gokgoklar tarafından kaçırılır, güvenilmez ama güzel Mrs. Coulter onu birlikte yaşamak için Londra'ya götürür. Çingenelerin kurtardığı Lyra onlarla Kuzey'e gider. Zırhlı ayıların hüküm sürdüğü, gökyüzünde cadı-kraliçelerin uçtuğu ve bir grup bilim adamının, hakkında konuşulmasının bile çok ürkütücü olduğu deneyler yaptığı bir yerdir burası. Lyra'nın bu büyük korkunun üstesinden gelebilmesi için, Kuzey Işıkları'nın ötesine erişen daha dehşet verici bir şeyle yüzleşmesi gerekmektedir.

Cenazede Ölüm
(Death at a Funeral)

Yönetmen: Frank Oz
Oyuncular:Matthew MacFadyen, Keeley Hawes, Andy Newman...
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2007

Daniel ve Robert'in babalarının ölümü, tüm arızalı aile üyelerini, ölünün yasını tutmak üzere bir araya getirir. Tabuttaki yanlış adam çıkarılıp babalarının bedeni yerine konunca, son görevlerini hatasız yerine getirebileceklerini sanırlar ama yanılırlar… Önce, kuzenlerinin uyuşturucu hap almış sevgilisi, tabuttaki adamın canlı olduğunu iddia eder. Ardından da, peşin para almazsa merhumun şok edici sırrını açığa vurmakla tehdit eden bir yaşlı adam da cenazeye gelince, iki kardeş şantajcıyla anlaşma yolu bulmaya çalışırlar. Ellerinden geleni yapıp iddiaların misafirlere yayılmasını önlemeye çalışırlarken, tören bütünüyle bir kargaşaya döner. Robert'ın karısı ise bu kargaşada, onun çaresizliğinden yararlanıp uzun zamandır çabalayıp da başaramadığı kaynanasının yanından ayrılıp kendi evlerine taşınmaları konusunda Robert'ı ikna etmenin fırsatını kollamaktadır.

Hitman
(Hitman)

Yönetmen: Xavier Gens
Oyuncular:Timothy Olyphant, Dougray Scott, Olga Kurylenko...
Tür: Aksiyon / Macera
Yapım Yılı: 2007

Çok satan bilgisayar oyunu Hitman'in sinema versiyonu... Timothy Olyphant (Deadwood; Live Free or Die Hard) ‘ın başrolünde oynadığı film gizemli ve karmaşık bir kişiliğe sahip olan kahramanın yaşadığı etkileyici olayları nefes kesen bir ivme ile anlatıyor. Dünyanın en acımasız suçluları tarafından eğitilen kahramanımız Kilise kardeşliği tarafından yetiştirilmiştir. Varlığı bile bu yüzden kilise tarafından günah olarak düşünülmekte fakat onun kötülerden uzak durmaya olan gayreti de bilinmektedir. Çok zeki, karizmatik, çekici ve hakkında ensesinde kazılı olan bir barkod dışında hiç bir şey bilinmeyen bir kahraman…

Hicran Sokağı
(Hicran Sokağı)

Yönetmen: Safa Önal
Oyuncular:Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Cüneyt Arkın, Pelin Batu...
Tür: Drama
Süre: 160 dakika
Yapım Yılı: 2007

Türk sinemasının eski ve yeni yıldızlarını bir araya getiren film aynı zamanda yönetmen Safa Önal'ın jübilesi. Bu filmle sinema hayatına nokta koyacak olan Önal, eski Yeşilçam fimlerine göndermeler yapıyor. Aşk üçgeni şeklinde geçen filmde mutlu sonla bitirilememiş aşklar, bol bol dram ve hüzünle
karşılaşacaksınız. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit gibi Türk sinemasının büyük yıldızlarını bir araya getiren film hüzünlü hikayesine rağmen size keyif verecek. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.