İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Yalçındağ, havada paniği anlattı

Yalçındağ, havada paniği anlattı
Yalçındağ, havada paniği anlattı

Kabin basıncındaki düşüş nedeniyle Londra'ya acil iniş yapan Türk Hava Yoları'nın (THY) New York-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı 4.5 saat rötarlı olarak İstanbul'a geldi.

Uçakta bulunan TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ oksijen maskelerinin açılmadığını belirterek, "Basınç yüzünden kulaklarımızda rahatsızlık oldu" dedi.

192 yolcusu, 15 mürettebatıyla New York'tan havalandıktan sonra kabin basıncındaki düşüş nedeniyle Londra'ya acil iniş THY'nin "Diyarbakır" isimli yolcu uçağı gerekli bakımlarının yapılmasının ardından 4.5 saat rötarlı olarak İstanbul'a indi. Uçakta bulunan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, uçaktaki herkesin sakin davrandığını belirterek, "Pilotlar gayet iyi idare ettiler. Herhalde kalkışımızdan 3 saat sonra pilotumuzdan anons geldi.

"Oksijen maskeler açılabilir, teknik bir arızamız var. En yakın yere iniş yapacağız" şeklinde anonsta bulundu. O anda okyanusun üstündeydik. Londra'ya inmemiz 4 saat sürdü. Maskeler açılmadı. Basınç yüzünden kulaklarımızda rahatsızlık oldu. Bizde biraz rahatsızlık hissettik ama önemli bir şey yok. Bir kişi rahatsızlandı" diye konuştu.

Uçakta bulunan yolcular ise maceralı bir yolculuk yaşadıklarını belirtirken, "Nefes alamamaya başladık. İrlanda'ya ineceğimizi söylediler ama Londra'ya indik. THY personeli bizimle çok ilgilendiler" şeklinde konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.