İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yeni Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT Nasıl Olacak?

Yeni Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT Nasıl Olacak?
Yeni Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT Nasıl Olacak?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin değiştiği açıklandı. Bunun üzerine öğrenciler Yeni Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Nasıl Olacak? sorusunu sormaya başladı.İşte konuya dair detaylar...

Yeni Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Nasıl Olacak?  "ÖABT' soru sayısı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi' nde uygulanacak 18 sınav alanında konu dağılımları ve sınav sürelerinin yeniden düzenlendiğini açıkladı.İşte konuya dair detaylar...

YENİ ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ NASIL OLACAK?

Yeni Öğretmenlik Alan Bilgisi testinden "ÖABT'de soru sayısı 50'den 75'e çıkarıldı. Cevaplama süreleri de sözel alanlar için 120 dakika, sayısal alanlar için 150 dakika olacak" 

ÖSYM TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU AÇIKLAMALARA YER VERİLDİ;

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT): Test Konularının Dağılımı ve Yeni Eklenen Alanlara Ait Örnek Sorular

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında imzalanan protokol uyarınca Merkezimiz tarafından 2019 yılında Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Matematik (Lise) Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Yabancı Dil (İngilizce) Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.

2019 ÖABT'de tüm alanlarda soru sayısının 50'den 75'e çıkarılması nedeniyle konu dağılımları, ilgili alanlardaki akademisyenlerden oluşturulan komisyonlar tarafından yeniden düzenlenmiştir.

İlk defa 2019 yılında uygulanacak olan İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında sınava girecek adayları bilgilendirmek amacıyla testlerde yer alacak sorulara ilişkin örnek sorular hazırlanmıştır.

İŞTE 18 ALANA DAİR KONU DAĞILIMLARI ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖRNEK SORULAR

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.