İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

“Yükseköğretim faaliyetlerini uzaktan aksamadan yürütüyoruz”

“Yükseköğretim faaliyetlerini uzaktan aksamadan yürütüyoruz”
“Yükseköğretim faaliyetlerini uzaktan aksamadan yürütüyoruz”

Koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı. Bu tedbirler kapsamında açıklama yapan Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, “Mesai saatleri azaltıldı ve birçok birim uzaktan çalışmaya yönlendirildi” dedi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin salgından korunabilmeleri ve uzaktan öğretim sistemine kolayca adapte olabilmeleri başta olmak üzere, öğrencilerimiz ve toplum yararına sunumlar, toplantılar, yayınlar, üretimler, uygulamalar ve planlamalar gibi birçok faaliyet gerçekleştirdik” diye konuştu.

“Sürekli bilgilendirilmeler yapılıyor”
İlgili tüm birimlerin, öğrencilerin sınav ve eğitim öğretim faaliyetlerinde mağduriyet yaşamaması için akademisyenlerden başlayarak öğrencileri kapsar şekilde bilgilendirmeler yaptığını ve online toplantılar düzenlediğini söyleyen Gayretli, “Sürekli bilgilendirilmeler yapılıyor ve varsa karşılaşılan sorunlar, sistemde belirlenen aksaklıklar konuşuluyor. Yükseköğretim faaliyetlerini uzaktan aksamadan yürütüyoruz” dedi.

“Hastalığın yayılım hızını azaltmak için kararlar aldık”
Koronavirüs (Covid-19) salgını çerçevesinde fiziksel mesafeyi koruma, sosyal izolasyonun temini ve hastalığın yayılım hızını azaltmak için aldıkları kararları Mart ayından bu yana devam ettirdiklerini söyleyen Gayretli, “Üniversitemizde tüm hizmetler aksamadan yürütülüyor. Mesai saatleri azaltıldı ve birçok birim uzaktan çalışmaya yönlendirildi. Üniversite içerisinde toplu çay, kahve ve yemek tüketimi ise tamamen yasaklanmış durumda” ifadelerini kullandı.
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.