İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Zap Vadisi'nde sosyal tesis çalışması sürüyor

Hakkari İl Özel İdaresi tarafından yürütülen ‘Zap Vadisi Rekreasyon Alanı ve Sosyal Tesisleri’ projesi çalışmaları devam ediyor.

Hakkari İl Özel İdaresi tarafından yürütülen ‘Zap Vadisi Rekreasyon Alanı ve Sosyal Tesisleri' projesi çalışmaları devam ediyor.


Günlük olarak yapılan çalışmaları denetleyen Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Duruk, proje kapsamında Hakkâri-Çukurca karayolunda bulunan Zap Vadisi kenarında 30 bin metrekare alan üzerinde vatandaşların eğlenip vakit geçirebileceği dinlenme yerleri, çocuk parkları, bahçeler, restoran ve kafelerin yapılacağını söyledi. Tesisin bitirilmesiyle birlikte yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alanda bahçesiyle, spor alanlarıyla, eğlence yerleri ve çocuk parklarıyla Hakkârilinin nefes alacağı bir yer olacağını belirten Duruk, “Yine Zap Vadisi üzerinde bir köprü, teraslar, gözetleme kuleleri yapılacak. Ayrıca vadinin iki tarafında da restoran ve kafeler olacak. Hakkârili vatandaşlarımızın hafta sonlarında yâ da boş zamanlarında nefes alacakları, vakit geçirecekleri, spor yapabilecekleri, etrafı seyredebilecekleri güzel bir tesis olacak” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.