" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bakan Güllüce: “çed Raporu Ruhsat Demek Değildir”

" width="780" height="429" alt="">

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ‘Galataport' projesi ile ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun ruhsat olmadığını…

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ‘Galataport' projesi ile ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun ruhsat olmadığını belirterek, “ÇED almış olmak hak demek değil. Biz sadece bu şartları yerine getirirseniz çevreye zarar vermiş olmazsınız demiş oluyoruz” dedi.
Bakan İdris Güllüce, Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Güllüce'yi Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kapıda karşıladı. Başkanlık makamına geçen Bakan Güllüce, ‘Galataport' olarak bilinen Salıpazarı Kruvaziyer Liman Projesi için hazırlanan ÇED raporu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
CED raporunun bir ruhsat olmadığını belirten Bakan Güllüce, “ÇED raporu ruhsat demek değildir. Bu rapor da ben şu şartları yerine getirirsem tabiata zarar verir miyim diye soruyorlar. ÇED raporu verilirken, deniyor ki ‘eğer bu maddeleri yerine getirirsen bir problem olmaz.' Bundan sonra oranın ruhsatını verecek olan veya işletecek olan bakanlık, kurumlar sorar” dedi.
“ÇED ALMIŞ OLMAK HAK DEMEK DEĞİL”
“ÇED almış olmak hak demek değil” diyen Güllüce, “ÇED raporu bize bir taahhüt zinciridir. Bu taahhütlerin yeterli mi değil mi, herhangi bir problem var mı buna bakılıyor. Bir problem yoksa izin veriyor. Ondan sonrası oranın asıl yetkili kurumu bütün ÇED'ler içinde bunu söylüyorum isterse devam ettirir. ÇED almış olmak hak demek değil. Biz sadece bu şartları yerine getirirseniz çevreye zarar vermiş olmazsınız demiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.