İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Beyoğlu'nda sokak hayvanları unutulmadı

Beyoğlu Belediyesi, soksak hayvanlarının virüse karşı alınan tedbirlerden etkilenmemesi için hummalı bir çalışma başlattı.

Belediye ekipleri kedi, köpek ve kuşlar için mahallelere, sokaklara, park ve bahçelere içerisinde su ve mama olan kaplar bıraktı.


Beyoğlu'nda, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlerle beslenme imkanları azalan sokak hayvanları unutulmadı. Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılamak için hummalı bir çalışma başlattı. Melek Büşra projesi ile daha önce ilçenin dört bir yanına yerleştirilen Mamamatiklere yem ve su takviyesi yapan ekipler çalışmalarını daha da genişletti.


Sokak hayvanları için tüm önlemler alındı


Belediye ekipleri Mamamatiklerin yanı sıra kedi, köpek ve kuşlar için mahallelere, sokaklara, park ve bahçelere içerisinde su ve mama olan kaplar bıraktı. Günlük olarak kontrol edilen mama kapları hiç boş bırakılmıyor. Ekipler ayrıca sokakta buldukları hasta hayvanları da ihmal etmiyor. Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağı'na getirilerek tedavileri yapılan sokak hayvanları tamamen iyileşene kadar gözlem altında tutuluyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.