İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"estetik İçin Her 10 Avrupalı'dan 4'ü Türkiye'ye Geliyor"

İsveç Klinik'in Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kul, Türkiye'nin, 2015 yılında Macaristan'dan sonra en çok tercih edilen 2'nci ülke konumuna ulaştığını…

İsveç Klinik'in Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kul, Türkiye'nin, 2015 yılında Macaristan'dan sonra en çok tercih edilen 2'nci ülke konumuna ulaştığını söyledi.
Sağlık turizminde hizmet veren İsveç Klinik'in Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kul, estetik operasyonlarda Türkiye'nin geldiği son durumu değerlendirdi. Kul, estetik için her 10 Avrupalı'dan 4'ünün ülkemize geldiğini belirterek “ 2015 yılında Macaristan'dan sonra en çok tercih edilen 2'nci ülke konumuna ulaştık. Bu yıl her 10 Avrupalı'dan 4'ü ülkemizi tercih etti” dedi.
"ESTETİK İÇİN HER 10 AVRUPALI'DAN 4'Ü ÜLKEMİZE GELİYOR"
Zafer Kul, ülkemizde her ay ortalama 5-6 bin estetik ve plastik cerrahi operasyonu yapıldığını belirterek, “Uygun kombine fiyat, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetinin yanı sıra devletin verdiği reklam ve tanıtım teşviki de bu başarıda büyük rol oynadı” dedi.
"BİN 200 DOKTOR HİZMET VERİYOR"
Özellikle son 3 yıldır sağlık turizm içerisinde estetik ve plastik cerrahinin öne çıktığını açıklayan Zafer Kul, ülkemizde bin 200 estetik ve plastik cerrahının hizmet verdiğini ve ayda 5-6 bin civarında estetik ve plastik cerrahi operasyonunun gerçekleştirildiğini kaydetti. Zafer Kul, “Estetik ve plastik cerrahi alanında yapılan başarılı operasyonlar doktorlarımızın yurtdışında da ününü artırdı. “Uygun fiyatlar, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti” uygulaması başarıda büyük etkendir. Artık yurtdışından gelen birçok insan, kendilerini Türk plastik cerrahlarına emanet ediyor” dedi.
"DEVLET TEŞVİKİ BÜYÜK KATKI SAĞLADI"
İsveç Klinik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kul, devletin sağlık turizmine verdiği desteğin sektörün bu noktaya gelmesine büyük katkı sağladığını belirterek,“Devletimiz, sektörün, yurtdışında hasta getirmek amaçlı yaptığı tüm reklam ve tanıtım masraflarının yüzde 60'ını ödüyor. Bu da sektörün gelişmesinin ve tanıtılmasının önünü açtı” şeklinde konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.