İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Güvenlik görevlisinin darp edilerek öldürülmesine ilişkin davada, sanık tahliye talep etmedi

Kadıköy’de bir apartman görevlisinin darp edilerek öldürülmesine ilişkin 4 sanık “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle hakim karşısına çıktı.

Kadıköy'de bir apartman görevlisinin darp edilerek öldürülmesine ilişkin 4 sanık “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan sanıklardan Cem Doğan, “Tahliye talebim yoktur” dedi.


Kadıköy'de apartman görevlisi Osman Karabulut'un öldürülmesine ilişkin 4 sanığın “kasten öldürme” suçudan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanmasına başlandı.


Anadolu 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Anıl Yeşiltaş, Cem Doğan, Mehmet Miraç Aksel ve Oğuzhan Tokyay cezaevinden getirilirken, olayda hayatını kaybeden Osman Karabulut'un eşi Nur Karabulut ve oğlu Mustafa Can Karabulut da müşteki sıfatıyla salonda hazır bulundu.


Duruşmada kimlik tespitinin ardından sanık savunmalarına geçildi. Sanık Cem Doğan savunmasında, “Miraç, Anıl ve ben alkol alıyorduk. Oğuzhan da yanımıza geldi. Birlikte alkol almaya devam ettik. Maddi durumumuz iyi olmadığı için hırsızlık yapmaya karar verdik. İlk benim fikrimdi. Sonra taksiye bindik, Kadıköy'e gittik. Boş olduğunu düşündüğümüz bir yer tespit ettik. Anıl ve ben içeriye girdik, Oğuzhan ve Miraç aşağıda bekliyordu. Girdiğimiz işyerinde 1 adet laptop, 2 adet cep telefonu, 1 adet muşta ile bıçağı aldık. Biber gazı vardı, onu da aldık. Daha sonra indik. Kadıköy istikametine doğru toplu bir şekilde yürüyorduk. Yolda mahalleye dönme kararı aldık” dedi.“Alkol ve uyuşturucunun etkisiyle öfkeme yenik düştüm”


Alkollü oldukları için yolu karıştırdıklarını söyleyen sanık Doğan, “Site olduğunu öğrendiğimiz yerden giriş yaparken bir şahıs bize müdahale etti. ‘Ne yapıyorsunuz burada serseriler?' dedi. O anda Miraç ile aralarında tartışma çıktı, küfürleşme oldu. Yanlarına ben gittim. Bana da küfür etti, ben de yumruk attım. Daha sonra maktül ‘imdat' diye bağırıp kaçmaya başladı. Biz de arkamızı döndük olay yerinden uzaklaşmak isterken Osman Karabulut sopayla geldi. Oğuzhan Tokyay'a vurdu, Oğuzhan yerden kalkarak Anıl ile beraber maktülün peşinden koşmaya başladı. Ben de onlara eşlik ettim. O karmaşada sopayı ele geçirdim. Maktüle vurmaya başladım. Benim niyetim 2 kere vurmaktı, etkisiz hale getirmekti. Alkol ve uyuşturucunun etkisiyle öfkeme yenik düştüm. Anıl Oğuzhan'ı çekerek olay yerinden uzaklaştırdı. Ben orada kaldım, vurmaya devam ettim. Kendimde değildim, çok pişmanım” ifadelerini kullandı.“Tahliye talebim yoktur”


Sanık Mehmet Miraç Aksel, olay günü olay yerinde sıkıntı çıkacağını anlayınca arkadaşlarının yanından ayrıldığını söyleyerek tahliyesine karar verilmesini istedi. Diğer sanık Oğuzhan Tokyay , “Benim amacım öldürmek değildi, öldürmek istesem tabancam vardı. Tahliyemi talep ederim” dedi. Sanık Anıl Yeşiltaş tahliyesini talep ederken sanık Cem Doğan ise, “Tahliye talebim yoktur” dedi.


Maktülün eşi Nur Karabulut ve oğlu Mustafa Can Karabulut sanıklardan şikayetçi olduklarını söyleyerek cezalandırılmalarını istedi.


Ara kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Anıl Yeşiltaş, Cem Doğan, Mehmet Miraç Aksel ve Oğuzhan Tokyay'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.Olayın geçmişi


Kadıköy'de 9 Nisan 2016 tarihinde apartman görevlisi Osman Karabulut, bir işyerine hırsızlık amacıyla girdikleri öne sürülen 4 kişiye müdahale etmek istemişti. Bunun üzerine 4 kişi Osman Karabulut'u darp etmişti. Olayda ağır yaralanan Karabulut, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Anıl Yeşiltaş, Cem Doğan, Mehmet Miraç Aksel ve Oğuzhan Tokyay hakkında "bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, “konut dokunulmazlığını ihlal” ve nitelikli hırsızlık” suçlarından da çeşitli miktarlarda hapisle cezalandırılmaları istemiyle dava açılmıştı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.