İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kurbanda kesim yapacak kasaplar sertifikalarını aldı

Gaziosmanpaşa’da Kurban Bayramı’nda kesim yapacak kasaplar için eğitim kursu düzenlendi.

Gaziosmanpaşa'da Kurban Bayramı'nda kesim yapacak kasaplar için eğitim kursu düzenlendi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.


Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını sürdüren Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Müftülüğü ile birlikte bayramda kesim yapacak kasaplar için kurban kesim kursu düzenledi. Kurban kesimi sırasında yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesi ve kaçak kesimlerin önlenmesi amacıyla düzenlenen eğitim kursunda 14 kursiyere uzman eğitmenler tarafından kesim öncesi, kesim sırası ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı.


İlk olarak kursiyerlere Müftülük yetkilileri tarafından dini esaslar ve kurallar aktarıldı. Ardından Gaziosmanpaşa Belediyesi veteriner hekimleri tarafından kesim işleminin nasıl yapılacağı hakkında pratik ve uygulamalı eğitimler verildi. Son olarak kursiyerler Halk Eğitim Merkezi bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirildi. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından sertifikaları teslim edildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.