İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

WorldStar 2018'de Türkiye 5 ödülün sahibi oldu

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ve ambalaj sektörünün en prestijli yarışmalarından biri olan WorldStar 2018 Yarışması’nın sonuçları Brezilya’da yapılan jüri toplantısının ardından açıklandı.

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ve ambalaj sektörünün en prestijli yarışmalarından biri olan WorldStar 2018 Yarışması'nın sonuçları Brezilya'da yapılan jüri toplantısının ardından açıklandı. 35 ülkeden 300'den fazla ürünün katıldığı yarışmada, Türkiye ambalaj sektörünün lider şirketleri 5 ödülü ülkemize getirdi.Dünya Ambalaj Örgütü'nün 45'incisini düzenlendiği ve 35 ülkeden 300'den fazla ürünün kıyasıya rekabet ettiği WorldStar 2018 Yarışması'nın sonuçları belli oldu. İnovatif ambalajların ödüllendirildiği WorldStar 2018'e katılan Türk şirketleri 5 ödülün sahibi oldu. Japonya'nın 26 ödülle başı çektiği listede Hindistan 24, Çin ise 14 ödül kazandı. WorldStar 2018 Yarışması'ndan başarıyla dönen firmalar ödüllerini 2 Mayıs 2018'de Avustralya'nın Gold Coast kentinde düzenlenecek ödül töreninde alacak. Başkan Ödülü, Sürdürülebilirlik Ödülü, Pazarlama Ödülü ve Gıdayı Koruyan Ambalaj Ödülü gibi özel ödüllerin sonuçları ise Ocak ayında açıklanacak."Küresel rekabette bir adım öne çıkıyoruz"


Türkiye'nin bu başarısını değerlendiren, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, WorldStar 2018'e katılan ve ödül kazanan tüm şirketleri tebrik ettiğini belirterek, "Türkiye Ambalaj Sanayicileri olarak Ar-Ge'ye ve inovasyona verdiğimiz önemle sektörümüzü daha ileriye taşımak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Bunu da teknolojiyi daha yakından takip ederek, kendimizi sürekli yenileyerek yapıyoruz. Ürünlere katma değer katan ambalajın önemini doğru anlatabilelim ki başarıya daha kolay ulaşalım. Bundan 8 yıl önce, marka sahiplerine, tasarımcılara ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmak için Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmamızı hayata geçirdik. Bu yarışmamızda en az yetkinlik ödülü kazanan ürünler WorldStar ve AsiaStar uluslararası ambalaj yarışmalarına katılarak Türkiye ambalaj sanayimizi küresel rekabette bir adım öne çıkarıyor. Küresel piyasalarda konumumuzu daha ileriye taşımak için bu yarışmalara katılmaya devam edeceğiz” dedi.WorldStar 2018 Yarışması'nda ödül alan şirketler ve ambalajlar ise şöyle sıralandı:


Asaş Ambalaj Baskı Sanayi ve Tic. A.Ş - Işık Saçan Müsli Ambalajı


Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş - Baca Stant


Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş - Petrol Ofisi 10 Lt ve 20 Lt Bidon


Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş - Sek 2 Lt'lik Ayran Şişesi


Tariş Zeytin A.Ş - Ege Koleksiyonu Natürel Sızma Zeytinyağı

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.