İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Yabancılar Diş Tedavisinde Türkiye'yi Tercih Ediyor

Avrupa ve Amerika'da diş tedavi ücretlerinin yüksek olması nedeniyle, yabancılar özellikle kısa süreli tedavilerde Türkiye'yi tercih etmeye…

Avrupa ve Amerika'da diş tedavi ücretlerinin yüksek olması nedeniyle, yabancılar özellikle kısa süreli tedavilerde Türkiye'yi tercih etmeye başladı.
Klinik34 Diş Hekimlerinden Dt. Çağatay Özyıldırım, “Türkiye'de sağlık kuruluşlarının konuya eğilmesi ve birçok programı yurtdışı hastalarına göre uyarlaması, hizmet standartlarını pozitif yönde değiştirmesinde etkili olmuştur. Böylelikle sağlık turizminde üst sıralarda adından söz ettirmeye başlamıştır” dedi.
Dt. Özyıldırım, sağlık turizminde diş tedavilerin öneminin büyük olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
“Ülkemizde olduğu gibi Avrupa'da da diş tedavilerini özel ve kamu sigortası tarafından karşılanmamaktadır. Ancak çok yüksek primlerle satın alınan sağlık sigortaları diş tedavilerini kapsamamaktadır. Bu durum özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın Türkiye'yi seçmesine neden oluyor. Kabaca tarif etmek gerekirse yüksek hizmet ve tedavi kalitesini Avrupa'ya oranla 4 te1 fiyatına yaptırmak mümkün, bununla birlikte İstanbul gibi önemli tarihi turistik bir şehirde tatil yapabiliyorsunuz. Dental sağlık turizmine önem veren birçok diş kliniği, tüm dental branşlarda uzmanlaşmış diş hekimi bulundurmaktadır. Ortodonti, diş eti hastalıkları, çene-yüz cerrahisi, çocuk diş hekimi ve protez uzmanı yurtdışından gelen hastalara günümüz çağdaş diş hekimliğini en üst seviyede sunmaktadır. Özellikle hastaların ülkemize diş tedavisi için gelmesinde implant operasyonu, estetik diş protezleri, diş eti tedavisi üst sıralarda yer almaktadır.”
Dt. Özyıldırım, ağrısız dikişsiz implant yaptıklarını kaydederek, “Yurtdışından gelen hastalarımız için diş eti kesisi yapmadan yani implant yapılacak bölgedeki diş eti kesmeden implantları yerleştirmek artık mümkün. Bunun için 3 boyutlu tomografi ile kemik anatomisi detaylı olarak incelenerek implantın yapılacağı bölge milimetrik olarak tespit ediliyor. Daha sonra lazer ile bu bölgede sadece implantın geçeceği bir delik açılarak implant yerleştirilmektedir. Bu sayede dikiş atılmasına gerek kalmadan hastaları operasyon günü dahil ülkelerine yolcu edebilmekteyiz. Operasyonun hızlı ve diş etini açmadan yapılmasının diğer bir etkisi de ağrı ve ödemin minimum seviyede kalmasıdır, böylelikle hastalarımız sosyal hayatlarına hızlı bir şekilde kaldığı yerden devam etmektedir. Etkili ve güzel bir gülümseme için en temel faktör dişlerdir. Sosyal hayatımızda konuşurken ve gülümserken kendimizi özgür hissetmemiz etkili bir gülümseme ile mümkündür. Gülümsemesinden memnun olmayan yurtdışı hastalarımızı bir hafta gibi kısa bir sürede estetik bir gülümseye kavuşturmak artık mümkün. Günümüz estetik diş hekimi uygulamaları gülümsemenin en ince ayrıntısına kadar tasarlamakta ve üretmektedir. Digital ölçümler ve fotoğraflar ile tespit edilen kusurlar dişlerinizin estetik bir uyum için de yeni nesil porselenler ile hayat bulmasını sağlıyor. Yaprak porselen laminalar, tam seramik kuronlar ve zirkonyum altyapılı porselenler yeni nesil çağdaş diş hekimliğinin estetik amaçla kullandığı materyaller arasındadır” diye konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.