İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Doğançay, pazar yerine kavuşuyor

Bayraklı Belediyesi, Doğançay’a 600 metrekarelik yeni ve modern bir pazar yeri kazandırmak için çalışmalara başladı.

Bayraklı Belediyesi, Doğançay'a 600 metrekarelik yeni ve modern bir pazar yeri kazandırmak için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Serdar Sandal, kısa sürede tamamlanacak olan pazar yerinin, mahalle sakinlerinin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyledi.


Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Doğançay Mahallesi'nin önemli ihtiyaçlarından olan yeni pazar yeri ile ilgili çalışmalara başladı. 600 metrekarelik alan üzerine kurulacak pazar yeri üstü kapalı olarak inşa edilecek. Bölgede üretilen organik ürünlerin satışının da gerçekleştirileceği pazar yerinin, hızla tamamlanarak kısa sürede hizmete açılması hedefleniyor. Doğançay Pazar Yeri, Bayraklı'nın 11'inci kapalı pazar alanı olacak.


Çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Doğançay'da yaşayan vatandaşlarımızın pazar yeri için yoğun talebi vardı. Söz verdik, sözümüzü yerine getiriyoruz. Kısa zamanda tamamlayıp, hizmete açmak istiyoruz. Doğançay'da üretilen organik ürünlerin de satışının yapılacağı, modern bir alışveriş mekanı tasarlıyoruz. Böylece yerel üretimi de destekleyeceğiz. Satış alanı ve çevre düzenlemesiyle Doğançay'a yakışır bir pazar yeri kazandıracağız” dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.