İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

65 yaş üzerindekilere Türkçe ve Arapça anonslar ile dışarı çıkmayın uyarısı

Kilis’te cami hoparlöründen yapılan Türkçe ve Arapça anonslar edilerek, 65 yaş ve üzerindeki kişilerin sokağa çıkma yasağına uymamaları halinde 3 bin 150 TL para cezası kesileceği duyuruldu.

Kilis'te cami hoparlöründen yapılan Türkçe ve Arapça anonslar edilerek, 65 yaş ve üzerindeki kişilerin sokağa çıkma yasağına uymamaları halinde 3 bin 150 TL para cezası kesileceği duyuruldu.


Nüfusundan fazla Suriyeli'nin bulunduğu Kilis'te 65 yaş ve üzerindeki kişilerin sokağa çıkması nedeniyle Kilis Valiliği tarafından kentteki tüm camilerden Türkçe ve Arapça anonslar yapılıyor.


Kilis'te park ve bahçelerden bankların kaldırılmasından sonra dahi dışarı çıkanlar olması nedeniyle, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar için sokağa çıkma yasağı olduğu bildirildi. Yapılan anonsta, “İhtiyaç durumunda Alo 155-156 numaraları arandığında kendilerine yardımcı olacaktır. Yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL para cezası, TCK 195'e göre suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi.


Kararı desteklediklerini ifade eden Kilisliler, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmaması gerektiğini ifade ettiler.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.