İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"Erken Çocukluk Eğitim Hizmetlerine Erişimin Desteklenmesi" Projesi

Kilis’te, Erken Çocukluk Eğitim Hizmetlerine Erişimin Desteklenmesi" Projesi Kapsamında ‘Aile Eğitimi Ve Katılımının Sağlanması’ Pilot Eğitimleri verilmeye devam ediyor.

Kilis'te, Erken Çocukluk Eğitim Hizmetlerine Erişimin Desteklenmesi" Projesi Kapsamında ‘Aile Eğitimi Ve Katılımının Sağlanması' Pilot Eğitimleri verilmeye devam ediyor.


GAP İdaresi Başkanlığı ve UNICEF İşbirliği ile uygulanmakta olan "Erken Çocukluk Eğitim Hizmetlerine Erişimin Desteklenmesi" Projesi Kapsamında ‘Aile Eğitimi Ve Katılımının Sağlanması' Pilot Eğitimleri veriliyor.


Bu Eğitimleri Yerinde İzlemek İçin Proje Süpervizörü, Şenay Özen Altunkaynak, Kilis'te saha ziyaretleri yaparak, eğitimlere katılım sağlayan aileler ile birebir odak görüşmeler gerçekleştirdikten sonra proje eğitimcileri ile değerlendirme toplantısı yaptı. Projenin amacı risk altında bulunan aile ve çocuklarının gelişiminde sağlıklı rol üstlenmeleri ve toplumsal uyum süreçlerini desteklemeleri yolu ile aile yaşantısının iyileştirilmesi olduğu ÇATOM ve Çocuk Gelişim Merkezleri'nde uygulanan bu çalışmanın, uzun vadede bölgesel bir programa dönüştürülmesi planlandığı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.