İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Genel Müdür Gül'den harekat bölgesinde inceleme

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ile başkanlığındaki heyet Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerine saha ziyaretinde bulundu.


Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatı bölgelerinde, Suriyeli vatandaşların öğrenim çağındaki çocuklarının, bölge halkının sosyal ve kültürel açıdan eğitilmesi ve yetiştirilmesi için öğretim faaliyetleri kapsamında karşılaşılan ve karşılaşılması muhtemel sorunların tespiti, çözüm yollarının geliştirilmesi, yaz tatili dönemi faaliyetlerinin değerlendirilmesi için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül başkanlığında saha ziyaretleri yapıldı. Kilis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt'unda eşlik ettiği Gül, Çobanbey Maarif Müfettişliği Koordinasyonu El Bab Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Ahtarin Türkmen Berah İmam Hatip Lisesi ve Azez Bölge Eğitim Öğretim Müdürlüğü saha gezileri yapılarak buralarda yaşanan sorunlar dinlendi.


Bu toplantıda tüm kurumların Koordinasyonu için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Gül, koordinesinde yapılan çalışmalar ve yaz tatilinde yapılacak çalışmalar belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.