İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kurbanlık satanlara sahte para uyarısı

Kilis’te, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Canlı hayvan pazarını ziyaret ederek kurban satıcılarına sahte para konusunda uyardıktan sonra uygulamalı olarak sahte parayı anlattılar.

Kilis'te, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Canlı hayvan pazarını ziyaret ederek kurban satıcılarına sahte para konusunda uyardıktan sonra uygulamalı olarak sahte parayı anlattılar.


Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla başlatılan çalışma kapsamında, Canlı Hayvan Pazarı'nda broşür dağıtarak sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı satıcıları uyardı. Dolandırıcıların bayram öncesi özellikle canlı hayvan pazarlarını hedef seçtiğini belirten polisler, satıcılara sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceği konusunda uygulamalı bilgi verdi.


Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevli polisler, Kurban Bayramı dolayısıyla gerekli tedbirlerin alındığını ve hayvan pazarında vatandaşlara sahte para konusunda uyarılarda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.


Vatandaşlar şimdiye kadar sahte para ile karşılaşmadıklarını belirterek, Polisler iyi yapıyorlar. Allah razı olsun. Allah devlete zeval vermesin ifadesini kullandılar.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.