İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Suriyelilerin vatan hasreti sıcaklık dinlemiyor

Ramazan Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, 30 dereceyi bulan sıcaklığa rağmen uzun kuyruklar oluşturarak ülkelerine gidiyor.

Ramazan Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, 30 dereceyi bulan sıcaklığa rağmen uzun kuyruklar oluşturarak ülkelerine gidiyor.


Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen Suriyeliler, Kilis Valiliği izniyle Suriye'nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgeleri ile diğer şehirlerine gitmek için online randevu sistemine kayıt yaptırarak randevu günü ülkelerine gidiyor.


Sabah 09.00'dan itibaren kontrollü bir şekilde Suriyelilerin ülkelerine gitmelerine izin veriliyor. 30 dereceyi bulan hava sıcaklığına rağmen uzun süre kuyrukta bekleyen Suriyeliler ülkelerine bayram için gitmenin mutluluğunu yaşıyor.Suriyeliler güvenli bölgelere gitmeyi tercih ediyor


Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Harekatı ile barış, huzur ve güvenlik ortamının sağlandığı Halep kentine bağlı Çobanbey, Carablus, El Bab ile Afrin ilçe ve kırsalında giden Suriyeliler, yakınlarına hediye olarak aldıkları eşyaları da beraberinde götürüyor. 0-15 yaş aralığındaki çocukların eksik aşıları da sağlık görevlilerince yapıldıktan sonra Pasaport polisi tarafından işlemleri tamamlanan Suriyeliler tahsis edilen otobüslerle Suriye'ye gidiyor. Bayramlaşmak amacıyla Suriye'ye gidenlerin dönüş işlemleri 10 Haziran Pazartesi günü saat 08.00'de başlayıp, 1 Kasım Cuma günü 17.00'de tamamlanacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.