İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Şehit Er Muhammed Bozarslan'ın adı bu kütüphanede yaşatılacak

2016 yılında Suriye’de şehit düşen Sözleşmeli Er Muhammed Bozarslan’ın adı, Körfez Yavuz Sultan Selim İlkokulu’nda kurulan kütüphaneye verildi.

2016 yılında Suriye'de şehit düşen Sözleşmeli Er Muhammed Bozarslan'ın adı, Körfez Yavuz Sultan Selim İlkokulu'nda kurulan kütüphaneye verildi.


Kütüphane, Körfez Belediyesi'nin desteği ve vatandaşların gönderdiği kitaplarla açıldı. Açılışa Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Zihni Manap, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrası dua edildi.


"Şehidimizin ismi sonsuza kadar yaşayacak


Şehidin fotoğraflarının yer aldığı sinevizyon gösterisi sonrasında konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, "Şehitlerimiz bu ülke için canlarını feda ettiler. Hem böyle bir kütüphanenin açılıyor olması hem de bu güzel yere şehidimizin adının verilmesi gerçekten çok anlamlı. Şehidimizin ismi bu kütüphanede sonsuza kadar yaşayacaktır" ifadelerini kullandı.Şehit yakınlarıyla birlikte kurdele kesildi


Protokol üyeleri, şehidin yakınları ile birlikte kütüphanenin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra kütüphaneyi gezen protokol üyeleri, kütüphanenin açılışında emeği olan STK temsilcilerine de teşekkür etti.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.